سیل ۲۲۳۲ میلیارد تومان خسارت به استان کرمان وارد کرد

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: ۲ هزار و ۲۳۲ میلیارد تومان خسارت سیل به زیرساخت‌های استان در بخش زیربنایی و کشاورزی وارد شده است.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، مجید سعیدی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در مناطق سیل زده استان کرمان اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر مناطق سیل زده استان از وضعیت اضطرار خارج شده و شرایط به حالت پایدار رسیده است.

وی با بیان اینکه همچنان امدادرسانی در این مناطق ادامه دارد گفت: تا کنون حدود ۶۵ تن اقلام زیستی و معیشتی در بین سیل زدگان استان توزیع شده و رفته رفته روال زندگی مردم در این مناطق به حالت عادی برمی‌گردد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانبا اشاره به اینکه ارزیابی خسارات در مناطق سیل زده استان کرمان به پایان رسیده عنوان کرد: حدود ۲ هزار و ۲۳۲ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های استان در بخش زیربنایی و کشاورزی وارد شده است.

وی با بیان اینکه تمام موارد لازم به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال شده تا به هیئت دولت منتقل شود گفت: روز قبل نیز هیئت دولت به ریاست رئیس جمهور تشکیل جلسه داد و آخرین وضعیت اطلاعات استان‌ها در این جلسه مطرح شده است.
سعیدی با اشاره به اینکه در این جلسه تصمیمات ابتدایی عاجلی برای اقدامات فوری و اضطراری به ویژه در بحث زیرساخت‌ها گرفته شده افزود: مابقی تصمیمات و مصوبات به جلسه بعدی موکول شد تا مصوباتی مربوط به بازسازی زیرساخت‌ها و کشاورزی و مسکن داشته باشند.

وی با بیان اینکه مقرر شد در این فرصت اقداماتی به قید فوریت انجام شود گفت: در حال حاضر مشکلی برای زندگی مردم وجود ندارد، تعدادی از خانواده‌های سیل زده تا آماده و خشک شدن منازل خود در چادر سکونت دارند و در صورتی که منازلی امکان سکونت در آنها وجود نداشته باشد اسکان موقت این خانوارها در دستور کار قرار می‌گیرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=83133
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.