پاییز امسال؛ استان کرمان کمترین نصیب را از بارش‌ها دارد

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: انتظار بارش پاییزه زیادی برای استان کرمان نباید داشت چراکه در حالت معمول باران های پاییزی فقط ۱۶ درصد حجم بارندگی های کل سال استان را به خود اختصاص می داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، “حمیده حبیبی” در خصوص میزان بارش ها در پاییز امسال در استان کرمان اظهار کرد: طبق پیش بینی های بلندمدت در پاییز امسال میزان بارش های کشور نسبت به میانگین، کمتر خواهد بود و سهم استان های جنوبی و جنوب شرقی از باران های پاییزی کمتر از سایر نقاط کشور است.

وی ادامه داد: انتظار بارش پاییزه زیادی برای استان کرمان نباید داشت چراکه در حالت معمول باران های پاییزی فقط ۱۶ درصد حجم بارندگی های کل سال استان را به خود اختصاص می داد.

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان تاکید کرد: بارش های رگباری و ناگهانی که باعث سرازیر شدن سیل می شود، در برخی از مناطق استان در پاییز دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه در چند روز آیند هیچ پدیده خاص جوی در استان کرمان نداریم، افزود: تغییرات دمایی هوا نامحسوس است و در شهر کرمان دمای هوا در سردترین ساعات روز حدود ۱۴ درجه سانتیگراد و در گرم ترین ساعات تقریبا ۳۴ درجه خواهد بود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=76214
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.