اداره کل هواشناسی کرمان


افزایش ابر و رگبار پراکنده باران در کرمان

کارشناس اداره کل هواشناسی کرمان گفت: طی امروز و فردا، شرایط برای وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش ابر و رگبار پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، فهیمه راستی با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان کمی ابری تا تمام ابری است، گفت: طی امروز و فردا در ساعات بعدازظهر، شرایط برای وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش ابر، رگبار پراکنده باران و وزش تند باد‌های لحظه‌ای در سطح استان کرمان پیش‌بینی می‌شود.

او افزود: طی این مدت با توجه به نوع بارش‌ها به صورت رگبار‌های پراکنده باران، جاری شدن روان‌آب‌ها از بالادست، سیلابی‌شدن رودخانه‌های فصلی و جاری‌شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان بیان داشت: وزش باد و گردوخاک در پاره‌ای از مناطق استان کرمان، باعث کاهش کیفیت هوا نیز می‌شود.

او گفت: منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۴۲ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه استان کرمان بود و لاله‌زار با دمای ۶ درجه سانتیگراد، خنک‌ترین نقطه استان کرمان به ثبت رسیده است.

راستی  حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۶ درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۲۹ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104579
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.