رئیس مرکز پیش‌بینی‌ هواشناسی کرمان


پیش‌بینی ناپایداری‌های جوی و وزش باد تا اوایل هفته آینده

رئیس مرکز پیش‌بینی‌ هواشناسی کرمان گفت: تا اوایل هفته آینده وقوع ناپایداری‌های جوی، افزایش ابر و رگبار پراکنده باران در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، حمیده حبیبی با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کمی ابری تا ابریست گفت: تا اواخر هفته در ساعات بعدازظهر شرایط برای وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش ابر و رگبار پراکنده باران، وزش تند باد‌های لحظه‌ای در سطح استان دور از انتظار نیست.

او افزود: طی این مدت با توجه به نوع بارش‌ها رگبار‌های پراکنده باران که باعث جاری شدن روان‌آب‌ها از بالا‌دست، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی، جاری شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

حبیبی تصریح کرد: وقوع این ناپایداری بیشتر در مناطق مرکزی، جنوب و جنوب غرب استان است.

او بیان داشت: وزش باد و گردوخاک در مناطق شرقی استان باعث کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی و افزایش غلظت غبار نیز دور از انتظار نیست.

او گفت: شهداد در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۴۶ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه استان کرمان بود لاله‌زار با دمای ۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه استان کرمان به ثبت رسیده است.

رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۷ درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۳۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=105136
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.