مانور مقابله با عرضه آفت‌کش‌های غیرمجاز در جنوب کرمان آغاز شد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از آغاز برگزاری مانور مقابله با عرضه آفت کش های غیرمجاز و تقلبی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، مجید فرخی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران مدت زمان این مانور را سه روز از ۹ تا ۱۱ آبان‌ماه سال جاری اعلام کرد.

وی هدف از برگزاری مانور مقابله با عرضه آفت کش های غیرمجاز را افزایش کیفیت و ضریب اطمینان شبکه توزیع آفت کش های شیمیایی همزمان با هفته پدافند غیرعامل اعلام کرد.

وی بازدید میدانی از فروشگاه های عرضه کننده آفت کش های شیمیایی و برخورد قانونی با هرگونه تخلف در فروش آفت کش های شیمیایی نظیر گرانفروشی، احتکار، فروش آفت کش های غیرمجاز ،قاچاق و  تقلبی را از اهداف دیگر این مانور برشمرد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: این مانور توسط اکیپ های فنی و نظارتی ستاد و شهرستانی و با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان در حال برگزاری است.

فعالیت ۲۵۰ فروشگاه عرضه سموم کشاورزی در سطح جنوب کرمان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان نیز از فعالیت ۲۵۰ فروشگاه عرضه سموم کشاورزی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

حسین صالحی با بیان اینکه بخش کشاورزی مسئولیت تامین امنیت غذایی جامعه را بر عهده دارد، افزود: بخش کشاورزی به عنوان یکی از اهداف اصلی دشمن قرار گرفته لذا اجرای پدافند غیر عامل در تمام حوزه های این بخش ضرورت دارد.

وی گفت: کشاورزان برای استفاده از سموم و کودها ضمن مشورت با کارشناسان جهاد کشاورزی، آفت کش های مورد نیاز خود را با دریافت فاکتور از فروشگاه های معتبر تهیه کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=79140
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.