رئیس پلیس آگاهی استان خبر داد


سرقت از آپارتمان های کرمان در ساعات ابتدایی شب

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان از دستگیری سارقانی خبر داد که بیش از 130 میلیارد ریال طلا، جواهرات و ساعت های گرانقیمت را از منازل آپارتمانی کرمان در ساعات ابتدایی شب سرقت می کردند.

به گزارش کرمان نو، سرهنگ یدالله حسن پور امروز ۱۰ مردادماه در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چندین مورد سرقت طلا و جواهرات و ساعت های گرانقیمت از منازل شهروندان در بلوار جمهوری اسلامی، شهرک الغدیر و بلوار پزشک کرمان، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.

 وی افزود: در این رابطه با تلاش کارآگاهان و انجام اقدامات تخصصی و جمع آوری مدارک و مستندات میدانی، باند 3 نفره خانوادگی سارقین شامل: 2 برادر و همسر یکی از آن ها شناسایی و طی چند عملیات هماهنگ در شهر کرمان دستگیر شدند.

این مقام پلیس تصریح کرد: متهم اصلی این سرقت ها پیش از این نیز به جرم سرقت به 20 سال حبس تعزیری محکوم شده و به عنوان “زندانی رای باز” در حال گذراندن دوران محکومیت خود بوده که با همدستی برادر 23 ساله و همسرش(همسر متهم اصلی) با شناسایی واحدهای آپارتمانی طبقات همکف و اول در محلات نوساز کرمان اقدام به سرقت می کردند.

حسن پور بیان کرد: سارقان در ساعات ابتدایی شب و با شناسایی واحدهایی که چراغ آنها خاموش بوده است و پس از اطمینان از عدم حضور ساکنین در منزل، از طریق تراس وارد منزل می شدند و با مراجعه به اتاق خواب و سایر قسمت های واحد مسکونی، اقدام به سرقت طلا، جواهرات، وجه نقد، 20 عدد ساعت گرانقیمت با نشان های معروف، ساعت طلا و یک قبضه اسلحه شکاری 600 میلیون تومانی کرده اند.

وی ادامه داد: متهمان همگی جوان و دارای سطح تحصیلات دیپلم و پایین تر هستند که تا کنون به سرقت از 14منزل در کرمان به ارزش 130 میلیارد ریال اعتراف کرده اند که طلا و جواهرات سرقتی را به یک مالخر فروخته اند و تعدادی از ساعت ها را هم به دوستان خود بخشیده اند.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان با اشاره به احضار مالخر به اداره مبارزه با سرقت، بیان کرد: مطالبه جدی پلیس برخورد قاطع و قانونی دستگاه قضایی با افرادی است که به اموال مردم دستبرد می زنند که در این رابطه از مردم نیز می خواهیم نسبت به نصب دزدگیر در منزل، روشن گذاشتن چراغ هنگام ترک منزل، ایمن سازی درب ورودی تراس با قفل استاندارد و نصب نرده های عمودی و افقی، عدم نگهداری طلا و جواهرات در منزل و سایر نکات ایمنی به منظور پیشگیری از چنین سرقت هایی اقدام کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=94822
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.