استاندار کرمان: دستگاه‌ها باید از دایره ذینفعان حوزه‌های تولید و اقتصادی خارج شوند

استاندار کرمان گفت: تا دستگاه‌های دولتی و حکومتی کشور از دایره ذینفعان حوزه‌های تولید و اقتصادی خارج نشوند اوضاع اقتصادی کشور اصلاح نمی‌شود.

به گزارش کرمان نو، علی زینی‌وند صبح امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با بیان اینکه با شعار سال نباید شعاری برخورد شود و موانع فرهنگی پیش روی تولید باید شناسایی و برداشته شود اظهار داشت: تولید گفتمان در راستای فرهنگسازی برای جهش تولید لازم است.

وی با اشاره به اینکه گفتمان غالب در تریبون‌های رسمی و غیررسمی کشور باید تولید و در حقیقت همین شعار سال باشد گفت: قوانین و مقررات مزاحم در تولید یک چالش است و مدیران استان باید جسور باشند و از تشکیل پرونده در دستگاه‌های نظارتی مانند دیوان عدالت اداری وقتی که کار برای مردم است نترسند.

استاندار کرمان با بیان اینکه جسارت مدیران در تصمیم‌گیری‌ها و کار برای مردم یک مولفه است که باید در انتخاب آنها مدنظر گرفته شود افزود: در کشور همه نظریه پرداز هستند در حالی که باید از تئوری پردازی دوری کنیم چرا که هیچ اثری ندارد.

وی با اشاره به اینکه راه‌های پشتیبانی از تولید در عرصه‌های مختلف تحت اختیار هر دستگاهی باید ارائه و پیگیری شود ادامه داد: برای هم‌افزایی و جلوگیری از موازیکاری باید از ساختارهای موجود استفاده کرد و ساختار جدید ایجاد نکنید.

زینی‌وند با بیان اینکه ساختارهای دولتی بی‌خاصیتی ایجاد کردیم که در عمل هیچ اتفاقی نمی‌افتد گفت: نقدینگی در استان کرمان با وجود صنایع بزرگ نمی‌تواند مشکل باشد و همه این مشکلات راهکار دارد.

وی با اشاره به اینکه صنایع استان باید دسته‌بندی شده و وضعیت آنها رنگ‌بندی و برای رفع مشکلات آنها اقدام کرد افزود: همیشه نباید تنبیه کرد و باید تشویق و تجلیل واحدهایی که کار می‌کنند و فعال هستند را هم در دستور کار قرار دهیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه مرغ بحث داغ استان است و پیگیری‌های زیادی در سطح کشور و در وزارتخانه شده است عنوان کرد: امکان جوجه‌ریزی ۹۵۰ هزار قطعه در استان کرمان وجود دارد که باید سامانه وزارتخانه باز شود.

وی با اشاره به اینکه برخورد با سند سازگاری با کم آبی استان باید تخصصی باشد گفت: وقتی می‌توانیم از یک سوم آب مصرفی حال حاضر سه برابر افزایش تولید داشته باشیم، چرا همکاری نمی‌شود.
زینی‌وند با بیان اینکه تا دستگاه‌های دولتی و حکومتی در سطح کشور از دایره ذینفعان حوزه‌های تولید و اقتصادی خارج نشوند اوضاع اقتصادی کشور اصلاح نمی‌شود افزود: رانت وجود دارد که سامانه را برای رفع مشکل تامین مرغ استان و جوجه‌ریزی باز نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه چرا محدوده‌های معدنی باید در اختیار یک عده خاص باشند و اینها همه رانت است بیان کرد: معلوم است وقتی خودم معدنکار باشم و در صنعت و معدن هم کار کنم وضعیت معادن همین است.

استاندار کرمان با بیان اینکه معلوم است وقتی خودم در راهداری شاغل و خودم هم پیمانکار جاده سازی باشم، رانت ایجاد می‌شود گفت: کارمند محوری یک مشکل اساسی در استان است و باید شاغلین در دولت از پیمانکاری حذف شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=69626
2 نظرات
 1. سمیه می گوید

  استاندار کرمان دیگه چه بهانه ای برای برداشتن اموال معدن رفسنجان داری
  فکر کنم فردا میگویی در میدان ازادی کرمان تصادف شد پس باید اموال رفسنجان را برداریم

 2. سمیه می گوید

  استاندار کرمان دنبال بهانه جدید هستی برای چپاول اموال معدن رفسنجان
  فردا نیز میگویی اسمان کرمان گرد و غبار هست پس معدن رفسنجان باید یک خیابان در کرمان بسازد
  کاش رفسنجان جزو استان کرمان نبود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.