نماینده مردم کرمان و راور اعلام کرد؛


اعطای تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد ۱۲ هزار شغل خانگی در کرمان

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اعطای تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد ۱۲ هزار شغل خرد و خانگی در استان کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی به اجرای طرح ساماندهی حاشیه نشینی طی امسال در کرمان گفت: این طرح به صورت پایلوت و با کمک بنیاد مسکن و برنامه ریزی های دقیق و مطالعات میدانی از شهرک صنعتی آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت ساماندهی مناطق حاشیه نشین کرمان ادامه داد: این طرح بعد از اجرا در شهرک صنعتی به تدریج در مناطق دیگر شهر کرمان اجرا می‌شود.

پور ابراهیمی تصریح کرد: در این زمینه جلساتی در تهران و کرمان برای ساماندهی حاشیه نشینی برگزار کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه قرار شد مصوبات شورای عالی عمران و شهرسازی، جذب اعتبارات و تسریع در امر صدور مجوزها به کمک این کار بیایند، افزود: پیش بینی می‌کنیم نخستین اقدامات اجرایی به زودی آغاز شود.

پورابراهیمی در خصوص مشاغل خرد و خانگی بیان کرد: توافق نامه‌ای با بانک‌های استان کرمان منعقد شده تا برای ایجاد ۱۲ هزار شغل در استان کرمان وام‌های قرض الحسنه در نظر گرفته شود و رویکرد آن ایجاد شغل قابل اتکا و پایدار باشد.

نماینده مردم کرمان و راور افزود: از این تعداد ظرفیت ایجاد شده برای مشاغل خرد و خانگی ۳ هزار سهمیه شهرستان کرمان است و آمادگی پرداخت تسهیلات به کسانی که مایل به آغاز کار باشند در چارچوب تسهیلات اشتغال و خوداشتغالی وجود دارد.

وی همچنین ادامه داد: شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی که در طرح‌های اقتصادی استان حضور دارند و از منافع استان استفاده می‌کنند باید در این زمینه همکاری کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=77157
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.