افزایش ۳۰ درصدی قیمت زمین و ساختمان در کرمان| رکود نسبی در خرید و فروش

محمد شهریاری با اشاره به وضعیت مسکن در سال گذشته و سال‌جاری در کرمان، گفت: در پایان سال ۹۶ و سال ۹۷ شاهد جهش قیمت‌های مسکن در کشور و به تبعیت آن در استان کرمان بودیم هرچند که امسال افزایش قیمت‌ها به صورت ناگهانی و انفجاری نبوده اما متاسفانه به صورت آرام در حال رشد می‌باشد.
به گزارش ایسنا، وی از میزان اجاره بهاء و مشکلات مستاجران سخن به میان آورد و عنوان کرد: قیمت اجاره بهاء در سال‌جاری در استان کرمان نسبت به سال قبل تا ۲۰ درصد و حتی در برخی مناطبق بیشتراز این درصد افزایش یافته است که متاسفانه باعث ایجاد مشکلات عدیده ای برای مستاجران شده است.
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کرمان از افزایش قیمت مسکن در سال ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: امسال و تاکنون شاهد افزایش حدود ۳۰ درصدی قیمت زمین و ساختمان نسبت به سال قبل در کرمان هستیم.
وی به تشریح دلایل افزایش قیمت مسکن پرداخت و تصریح کرد: رکود و تولید ناکافی مسکن در سالیان گذشته از دلایل افزایش قیمت مسکن هستند؛ همچنین افزایش قیمت ارز بر قیمت مصالح ساختمانی و دستمزدها تاثیرگذار بوده که باعث افزایش قیمت تمام شده مسکن شده است.
شهریاری در پاسخ به این سوال که آیا در بازار مسکن حباب وجود دارد؟ اظهار کرد: تصور نمی‌کنم در مورد قیمت ساختمان حبابی وجود داشته باشد، اما در مورد قیمت زمین مقداری حباب وجود دارد.
وی به روند رشد معاملات مسکن اشاره کرده و افزود: معاملات مسکن در سال ۹۷ رشد خوبی داشت اما امسال خرید و فروش دچار رکود نسبی شده و فروشندگان رغبتی به فروش ندارند.
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کرمان با اشاره به معاملات مسکن در سایت های فروش و خرید مانند «دیوار»، عنوان کرد: در مورد سایت «دیوار» از طرف اتحادیه مشاوران املاک تهران اقداماتی انجام شده گفتنی است که این سایت لطمات زیادی به مشاوران املاک وارد کرده علاوه بر آن افرادی از این سایت سوءاستفاده کرده‌اند و در این موارد پرونده‌های زیادی در دادگستری تشکیل شده لذا در این موارد مردم باید هوشیار بوده و دقت کافی در خرید و فروش به عمل آورند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 × 1 =