دلایل قرمزپوشی بورس مشخص شد

یک کارشناس بازار سرمایه روند نزولی این روزهای بازار سهام را طبیعی دانست و گفت: پس از صف‌های خرید متعدد و عرضه‌های خوب از طرف سهام‌داران، حالا زمان اصلاح و استراحت بازار است.

همایون دارابی بیان کرد: از ابتدای سال تا هفته گذشته شاخص و نمادهای بورسی بیش از ۸۰ درصد رشد کرد و نرخ بیشتر سهام‌ها دو برابر و بعضا سه برابر شد به همین دلیل طبیعی است که بازار به طور متوالی رشد نداشته باشد.

وی در خصوص علت ریزش شاخص کل طی دو روز اخیر افزود: صف خرید در بازار با شناسایی سود و عرضه سهام از طرف سهام‌داران حقیقی شروع شد. درحال‌حاضر قیمت‌ها در بازار در حال اصلاح و استراحت است. قیمت‌ها که کاهش پیدا کرد، می‌توان انتظار داشت تا مجدد به محدودیت جذابیت بازگردند و خریدها مجدد آغاز شود. این ماهیت تمام بازارهاست.

به گزارش میزان این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه ریزش بازار سرمایه درونی است، گفت: بازار سهام در تمام جهان بازار پرنوسانی است که دلایل آن سیاسی، مالی و اقتصادی و یا دلایل داخلی بازاری است که درحال‌حاضر دلایل ریزش بازار بورس دلایل داخلی است زیرا یک آرامش نسبی در تمام بازارها حاکم است.
دارابی تاکید کرد: زمانی‌که بازار از ابتدای سال شروع به رشد کرد نرخ دلار در حال افزایش بود، ولی درحال‌حاضر علاوه بر بازاردهی عالی بورس از سایر بازارهای نیز پیشی گرفته و این نشانه‌ای بر شروع استراحت و اصلاح قیمتی بر بازار سرمایه است و در این میان افرادی که در سود هستند سود خود را شناسایی و سهم‌ها دوباره به محدوده قمیت‌های اصلی باز می‌گردند.
وی خاطر نشان کرد: معمولا سهامداران باید با دید بلندمدت به بازار سهام نگاه کنند و نوسانات مقطعی نباید بر تصمیمات آن‌ها تاثیر بگذارد.
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=36667
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.