تورم کرمان بیشتر از فارس و تهران


مرز ۵۰درصدی تورم در کرمان رد شد

مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه منتهی به اردیبهشت را ۴۹.۱ درصد اعلام کرد. وضعیت استان در خصوص تورم تقریبا میانه است و با ثبت تورم ۵۰.۸درصد گزانی بیشتر از تهران و ۱۲ استان دیگر را به ثبت رسانده.

به گزارش کرمان‌نو، منظور از نرخ تورم سالانه، این است که سبد مصرفی خانوار در یک سال منتهی به اردیبهشت ماه امسال نسبت به اردیبهشت پارسال چقدر گران شده است.

مرکز آمار، تورم ماهانه اردیبهشت ماه را ۲.۸درصد اعلام کرده است. بیشترین نرخ گرانی در این ماه مربوط به دخانیات با ۶.۴درصد افزایش و بعد از آن بهداشت و درمان با تورم ۶.۳ درصدی و بعد از آن نیز به ترتیب انواع گوشت قرمز و سفید، میوه و خشکبار قرار گرفتند.

در حالی در این ماه بهداشت و درمان و دخانیات بیشترین تورم ماهانه را ثبت کرده که ماه قبل بیشترین افزایش قیمت برای میوه و خشکبار بود. در فروردین ١٤٠٢، بیشترین تورم ماهانه مربوط به گروه‌های «میوه و خشکبار» با ١٥,٣ درصد، «حمل و نقل» با ٨.٦ درصد و «کالاها و خدمات متفرقه» با ٧.٠ درصد بوده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104811
2 نظرات
  1. غلام می گوید

    سلام مواد خوراکی همچی گرونه و هروز بالا میره ولی مزد کاریگر داره پایین میاد و کار نیست لطفا رسیدگی کنید

  2. احمد می گوید

    مسکنهای مهر حاجی اباد قبل از عید بودن ششصد ملیون تومن ولی الان تو دیوار یک میلیارد اومده روشون چه خبره تواین مملکت چه خبره تو این شهر یعنی کسی نیست جلوی املاکی هارو بگیره کسی نیست جلوی این قیمت گزاری نجومی رو بگیره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.