ورود دادستانی به موضوع کمبود مرغ در کرمان

دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: با توجه به مشکلات مردم این استان در زمینه تأمین مایحتاج عمومی، از جمله کمبود مرغ در بازار، این دادستانی به منظور رعایت حقوق مردم به این رفع این مشکل ورود کرده است.

به گزارش کرمان نو، دادخدا سالاری روز چهارشنبه در تشریح این خبر به رسانه ها افزود: با تشکیل پرونده در معاونت حقوق عامه دادسرای مرکز استان کرمان تعدادی از دست‌اندرکاران صنعت مرغ و مسئولان اداره ذیربط استان کرمان به دادسرا احضار و یک نفر از متهمین اصلی و محوری در زمینه تهیه و توزیع مرغ با توجه به ادله و شواهد و تحقیقات میدانی به عمل آمده به اتهام اخلال در نظام تولید و توزیع مایحتاج عمومی مردم از طریق گرانفروشی؛ احتکار و ایجاد انحصار به استناد بند “ب” ماده یک قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی بازداشت شد.

وی ادامه داد: در همین رابطه چندین متهم دیگر نیز به همین اتهام احضار و قانون در خصوص این افراد در آینده اعمال و اجرا خواهد شد.

دادستان کرمان با اشاره به احضار برخی مدیران دولتی و مسئولان ذیربط در زمینه مدیریت امر تولید و توزیع مایحتاج عمومی مردم از جمله مرغ افزود: تعدادی از مسئولان در این رابطه  احضار شده اند که با توجه به میزان نقش آنان در کمبود مایحتاج عمومی مردم از باب کم‌کاری اهمال و ترک فعل در خصوص احضار شدگان اتخاذ تصمیم قضایی صورت خواهد گرفت و کوچکترین قصوری در این شرایط جنگ اقتصادی از مسئولین پذیرفته و قابل قبول نخواهد بود.

سالاری تصریح کرد: مدعی العموم به عنوان نماینده جامعه و مردم، بازخواست از مسئولان کم کار و بی انگیزه را وظیفه خود فرض و در این رابطه با تمام قوا برای استیفای حقوق مردم حرکت خواهد کرد.

دادستان کرمان در پایان اضافه کرد: حرکتی که در راستای مبارزه با اخلالگران در نظام اقتصادی برای تامین مایحتاج مردم در معاونت عامه دادسرای مرکز استان آغاز شده است با تمام قوا ادامه دارد و هرگز متوقف نخواهد شد و به اخلالگران هشدار داده می‌شود سرنوشت مشابهی در انتظار تمام افرادی است که به قیمت گرسنگی مردم زراندوزی را پیشه خود ساخته اند و در این مسیر هیچ خللی به وجود نخواهد آمد و این حرکت تا زمان تامین مایحتاج مردم تا حد امکان ادامه پیدا خواهد کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=68924
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.