رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان:


ساختمان سه بیمارستان علوم پزشکی کرمان دچار فرسودگی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه سه بیمارستان از چهار بیمارستان تحت پوشش این دانشگاه در شهر کرمان دچار فرسودگی است گفت: ساختمان بیمارستان‌های شفا، افضلی‌پور و شهید بهشتی کرمان کاملا فرسوده و نیازمند بازسازی است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، مهدی احمدی‌نژاد روز پنجشنبه گفت: شهرهای مجاور شهر کرمان مثل بم، جیرفت، شهربابک و کهنوج نیز مشکل بیمارستان‌های فرسوده را دارند و نیازمند تاسیس بیمارستان‌های نوساز هستند.

وی با اشاره به طرح ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی شفا در شهر کرمان تصریح کرد: بیش‌ از دو سوم پول ساخت این بیمارستان از تهاتر زمین‌های دانشگاه فراهم خواهد شد اما برای شروع پروژه به پول نقد نیاز است که از سوی دولت می‌تواند تامین شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: اگر بیمارستان شفای کرمان با ظرفیت ۷۰۰ تخت ساخته شود می‌توان گفت بسیاری از مشکلات این شهر و شهرستان‌های اطراف حل می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان استانداردی در دانشگاه علوم پزشکی کرمان وجود ندارد، ادامه داد: ساختمان بیمارستان شفا قدیمی است و بنای بیمارستان افضلی‌پور نیز بیش از ۲۵ سال قدمت دارد.

احمدی نژاد بیان کرد: بیمارستان شهید دکتر باهنر کرمان ۲۴۰ تخت بستری استاندارد دارد و اگر همین تعداد تخت پاسخگوی بیماران تصادفی باشد، خوب است.

وی در عین حال اظهار داشت: در بیمارستان‌های دولتی کرمان شرایط بستری شدن بیماران خاص و “وی‌آی‌پی” در حال فراهم شدن است و درصددیم که از امکانات بیمه‌ها نیز در این مسیر استفاده کنیم.

وی همچنین با اشاره به کمبود نیروی انسانی متخصص در بخش بهداشت و درمان کرمان نیز تصریح کرد: رفع این مشکل بسیاری از موانع موجود بر سر راه بهداشت و درمان استان کرمان را برطرف می‌کند.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: کرمان در صورت تامین زیرساخت‌های مورد نیاز پزشکی و شهری می‌تواند در بخش جذب بیماران و توریست درمانی نقش مهمی در کشور ایفا کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: هزینه‌هایی که به سیستم بهداشت و درمان این استان به دلایل مختلف وارد می‌شود فراتر از آن چیزی است که مردم تصور می‌کنند.

وی به تامین و خرید تجهیزات به عنوان یکی از ضرورت‌های بیمارستان‌های کرمان اشاره کرد و گفت: نبود تجهیزات بروز و حتی کُند پیش رفتن طرح‌های عمرانی همه در کنار هم مشکلات عدیده‌ای را برای این بخش به وجود می‌آورد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=99752
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.