استعفای ۳ فرماندار برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم

به گزارش ایسنا، عباس تقی‌زاده در خصوص تعداد مدیرانی که به واسطه کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی از مسئولیت خود استعفا داده‌اند، گفت: اطلاع دقیقی از تعداد مدیرانی که در سطح استان به منظور شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی استعفا داده‌اند، نداریم.
وی از استعفای سه نفر از فرماندار استان کرمان به دلیل حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و اظهار کرد: آقایان مکی‌آبادی فرماندار سیرجان، حجتی فرماندار منوجان و امینی‌روش فرماندار جیرفت به این منظور از سمت خود استعفا داده‌اند.
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان با بیان این مطلب که در حوزه شهرستان کرمان استعفای مدیر ادارات به دلیل کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی را نداشته‌ایم، تصریح کرد: باید منتظر آغاز ثبت‌نام انتخابات (۱۰ الی ۱۶ آذرماه) باشیم تا مشخص شود کدام مدیران در سطح استان کرمان به این منظور استعفا داده‌اند.
وی در خصوص سخنان معاون وزیر کشور در زمینه اینکه تا بعد از انتخابات تغییر استاندار و یا فرمانداری را نخواهیم داشت، عنوان کرد: این رویه‌ای است که در نزدیکی انتخابات همواره وجود داشته است اما این به معنای بسته بودن باب تغییر فرمانداران و مدیران نیست اما در این ایام تغییر آنها در اولویت کار دولت قرار ندارد اما در شرایط خاص این مهم صورت می‌گیرد به طورمثال فرماندار یا مدیری به هر دلیلی استعفا دهد، استعفای وی مورد بررسی قرار می‌گیرد و تغییر مدیر یا فرماندار صورت خواهد گرفت.
تقی‌زاده در پاسخ به این سوال که آیا استاندار کرمان قصد تغییر فرماندار یا مدیر داشته و این موضوع در دستور کار قرار دارد؟ اظهار کرد: در حال حاضر برنامه‌ای برای تغییر فرمانداران وجود ندارد و تغییراتی که مدنظر استاندار کرمان بوده، انجام شده است اما در شرایط خاص این مهم به‌وقوع می‌پیوندد.
وی با اشاره به انتخاب اعضای کمیته انتخابات و ابلاغ احکام اعضای این کمیته از سوی استاندار کرمان، عنوان کرد: در ۱۲ تیرماه روسای کمیته‌های مختلف انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی دکتر فدایی استاندار کرمان منصوب شدند و ظرف روزهای آینده اقدامات بعدی در زمان بندی مشخص شده، انجام خواهد شد.
مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی در پایان با بیان اینکه حضور در انتخابات می‌تواند امید را در جامعه ترویج دهد، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حساس کشور در شرایط کنونی از همه مسئولین و مردم درخواست داریم زمینه برگزار هر چه باشکوه‌تر این انتخابات را فراهم کنند.
براساس این گزارش، پیش از این نیز در تاریخ یازدهم خردادماه سال جاری «زهرا ایرانمنش» و «علی بهرامی» به منظور ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از شورای شهر کرمان استعفا داده بودند.
به گزارش ایسنا براساس گفته های سخنگوی وزارت کشور، متصدیان برخی مشاغل برای نامزدی در انتخابات باید قبل انتخابات استعفا دهند و شش ماه قبل از روز ثبت نام باید با استعفای آنها موافقت شود. یعنی قبول استعفا تا شش ماه قبل از روز ثبت نام شرط است و نه ارائه استعفا، بنابراین تا روز شانزدهم خرداد فرصت وجود داشته که افراد استعفا دهند و استعفای آنها تا این روز مورد موافقت قرار می گرفت.
اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، اعلام وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء شهرت، سلامت جسمانی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی و حداقل سن ۳۰ سال و حداکثر ۷۵ سال از شرایط ثبت نام کنندگان در انتخابات است
به گزارش ایسنا، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 17 =