چراغ بازار نقل و انتقالات برای لیگ یکی‌ها روشن می‌شود

سعید قرایی

لیست مس منتظر نام‌های جدید و قدیم

با گرم شدن هوا و شروع فصل تابستان، بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران نیز به روزهای داغ خود نزدیک می شود و پس از موج اولیه این بازار که تیم های لیگ برتر را درگیر خود کرده بود، رفته رفته تیم های لیگ یکی نیز چراغ های خود را در این بازار روشن می کنند.

بنا به رویه فصل نقل وانتقالات، این بازار در لیگ یک از انتقال بازیکنان تیم های فصل قبل آن به تیم های خواهان خود در لیگ برتر آغاز می شود و بهرشکل این حق طبیعی بازیکنان لیگ یکی است که در پایان قرارداد خود با تیم های فصل قبل خود، راه لیگ برتر را برای فصل جدید در پیش بگیرند.

تاکنون سه بازیکن فصل قبل مس راهی تیم های لیگ برتری شده اند و مهدی تیکدری برای فصل آینده پیراهن تراکتورسازی را بر تن خواهد کرد و میلاد باقری نیز راهی استقلال تهران شده است و محمدرضا پورمحمد نیز در تیم لیگ برتری استان کرمان یعنی گل گهر سیرجان توپ خواهد زد. سجاد حیدری نیز که تقریبا از نیم فصل لیگ قبل از مسی ها جدا شده بود به همین تیم پیوسته است.

با توجه به اینکه اکثر قراردادهای بازیکنان فصل قبل مس کرمان برای یک فصل تنظیم شده بودند، در صورت پیشنهادات خوب لیگ برتر، قطعا الویت اول خود را در این لیگ جستجو خواهند کرد.

باشگاه مس در دوره مدیریت قبل خود با برخی از بازیکنان برای تمدید قرارداد و حتی امضای قرارداد جدید مذاکرات ابتدایی خود را اغاز کرده بود اما پس از انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه مس کرمان و معرفی سرمربی جدید این تیم، مذاکرات برای بستن شاکله تیم وارد فاز جدیدی شده است و طی روزهای گذشته مذاکرات باشگاه مس با نفرات مد نظر خود آغاز شده است.

مجتبی حسینی لیست بازیکنان مد نظر خود را به باشگاه ارائه کرده است و این سرمربی که با توجه به حضورش درلیگ یک از این مسابقات شناخت کاملی پیدا کرده است، نفرات تمدیدی و جدید خود را برای مذاکرات با باشگاه مشخص کرده است.

مهمترین رقیب مسی ها همانند سایر رقیبانشان در این مقطع از فصل، صفرهای رقم قرارداد بازیکنان مد نظر است که تلاش باشگاه برای شکست آن ها ادامه دارد با این وجود باید دید طی روزهای آتی مذاکرات باشگاه با بازیکنان مد نظر به کجا خواهد رسید.

مسلما بازیکنان درجه یک در این روزها منتظر بررسی پیشنهادات لیگ برتری خود هستند و همین کار را برای تیم های لیگ یک دشوارتر می سازد از همین رو تیم های لیگ یکی این روزها بیشتر به دنبال معرفی سرمربی خود و تمدید قرارداد با بازیکنان فصل قبل خود هستند.

به هر شکل در دو هفته پیش رو سبد نقل و انتقالاتی مس پس از مذاکرات آرام و بی حاشیه ای که مس این روزها پشت سر می گذارد با نفرات فصل آتی مس پرخواهد شد و لیست فصل آینده این تیم با نام های جدید و قدیم پر خواهد شد.

نظرات بسته شده است.