درخشش استاد کرمانی در مسابقات انتخاب دانشمندان جوان دنیا

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان موفق به کسب جایزه ویژه مسابقات دانشمندان جوان در زمینه مهندسی نفت در کشور روسیه شد.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، عبدالحسین همتی سراپرده، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان متولد ۱۳۶۸ موفق به کسب جایزه ویژه مسابقات دانشمندان جوان در زمینه مهندسی نفت در کشور روسیه شد.

این مسابقات به منظور شناخت دانشمندان جوان جهان در زمینه نفت و ارتقای تکنولوژی و ایده‌های جدید در زمینه مهندسی نفت برگزار می‌شود تا بتوان رابطی عمیقی بین صنعت، تجارت و علم برقرار کرد و همکاری‌های بین المللی را گسترش داد.

نحوه انتخاب برگزیدگان این مسابقات براساس سوابق تحقیقاتی و پروپزال پیشنهادی برای کار بر روی یک زمینه علمی مرتبط با مهندسی نفت است.

همتی کاری در زمینه کاربرد نانوتکنولوژی در مهندسی نفت ارائه کرد که به دلیل اهمیت و نوآوری، موفق به دریافت جایزه ویژه این مسابقات شد.

بیش از ۶۰ داور از سراسر دنیا پروپزال‌های ارسالی را مورد بررسی قراد دادند و در نهایت نفرات برتر را انتخاب کردند. در این مسابقات ۹۳ دانشمند جوان از سراسر دنیا شرکت کرده بودند که این دانشمند جوان ایرانی توانست نام ایران را در ردیف کشور‌های برتر دنیا در زمینه نفت قرار دهد.

در این زمینه همتی گفت: نانوتکنولوژی در بخش‌های مختلف مهندسی نفت از جمله اکتشاف، حفاری، مخزن، بهره برداری و پتروشیمی مورد استفاه قرار گرفته و تاکنون کار‌های تحقیقاتی زیادی در زمینه کاربرد نانوتکنولوژی در مهندسی نفت با همکاری محققان و اساتید مختلفی از دانشگاه‌های داخل و خارج کشور، مانند دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعت نفت اهواز، دانشگاه تهران، دانشگاه شیراز، شرکت مناطق نفت خیز جنوب، دانشگاه‌های کلگری، مموریال و مک گل کانادا و دانشگاه سوانسی انگلیس انجام داده ایم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=77900
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.