درد روی درد| خسارت ۲۰۰ میلیارد تومانی طوفان به کشاورزان جازموریان

پس از خسارت سنگین سرمازدگی به مزارع جنوب استان طوفان شن نیز ۲۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان جازموریان خسارت زد.

بعد از خسارت سنگین سرمازدگی، این بار زحمات و امید کشاورزان جازموریان در طوفان شن دفن شد. هفته قبل بود که سعید برخوری رییس جهاد کشاورزی جنوب استان از خسارت بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی در اثر سرمازدگی به مزارع جنوب استان خبر داد. برخوری حالا از خسارت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومانی به کشاورزان جازموریان در اثر طوفان سوم بهمن ماه خبر داده است.

به گزارش ایسنا او کانون بحران طوفان شن را زهکلوت اعلام کرد و افزود: بعد از جمع بندی نهایی خسارات، گزارش کامل را به مدیریت بحران استان که زیرمجموعه معاونت عمرانی استانداری است ارسال می‌کنیم که در نهایت توسط ستاد بحران بررسی می‌شود و توسط سازمان برنامه و بودجه تامین اعتبار می‌شود.

برخوری با ابراز گلایه‌مندی از عدم تخصیص اعتبار لازم برای جبران خسارت سیل فروردین ماه ۱۳۹۹ گفت: علاوه بر خسارت سرمازدگی اخیر و خسارت طوفان، متاسفانه بر اثر سیل فروردین ماه بیش از ۵۶۰ میلیارد تومان به بخش‌های کشاورزی خسارت وارد شده که تاکنون یک ریال تخصیص داده نشده است.

رییس جهاد کشاورزی جنوب در پاسخ به این سوال که راهکار کارشناسی برای کمک به کشاورزان خسارت دیده چیست؟ گفت: در قالب یک بسته پیشنهاداتی را از جمله، تسهیلات ارزان قیمت، کمک‌های بلاعوض و امهال وام کشاورزی را ارائه داده ایم.

سفر غیررسمی وزیر کشاورزی به کرمان در روزهای طوفانی

در همین روزهایی که طوفان کشاورزی جنوب را نابود کرد وزیر کشاورزی در سفری غیررسمی به کرمان آمد اما به جنوب نرفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، صبح پنجشنبه دوم بهمن ماه در یک سفر غیر رسمی دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی وارد کرمان شد و در فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی مورد استقبال دکتر زینی‌وند استاندار کرمان و سایر مسئولین استانی قرار گرفت و سپس با بالگرد راهی بخش شهداد شد.

دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی به همراه دکتر زینی وند استاندار کرمان، عرب نژاد مدیرعامل هواپیمایی ماهان، مهندس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و تعدادی از مسئولین وزارتخانه و محلی وارد سایت هواپیمایی ماهان ‘معین اقتصادی’ در روستای ملک آباد شدند و از مزرعه معین اقتصادی شامل گلخانه قرنطینه خرمای مجول با بیش از ۳ هزار اصله نهال و گلخانه قرنطینه در حال ساخت ۵ هزار مترمربعی این مجموعه بازدید کردند.

هر چند گفته می‌شود وزیر جهاد کشاورزی قرار است در روزهای آینده به جنوب کرمان سفر کند اما انتظار می‌رفت در لابه‌لای همین سفر غیررسمی! در مرکز استان به بررسی خسارت وارد شده به کشاورزی جنوب می‌پرداخت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=62957
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.