دریافت وام ازدواج یک ‌ماهه|حساب یارانه ضمانت وام

“مهدی جهان نجاتی” روز چهارشنبه  خبر داد که این دستورالعمل از روز گذشته و همزمان با آغاز دهه کرامت اجرایی شده و میزان تسهیلات برای هر نفر ۱۰میلیون تومان، بدون سود، با کارمزد چهار ساله و بازپرداخت پنج ساله است. او  این بانکها را  که از سوی بانک مرکزی موظف شدند، بدین شرح  اعلام کرد: کشاورزی، ملت، تجارت، رفاه، مسکن، ملی، مهر ایران، صادرات، توسعه تعاون، پارسیان و سپه.

 بگفته جهان نجاتی برای خانواده شهداء، جانبازان، نخبگان و ایثارگران مبلغ وام ازدواج دو برابر است. برای دریافت تسهیلات هر نفر یک ضامن بیشتر نیاز نیست و شرایط تسهیل شده و اعتبار خیلی خوبی به استان داده شده و با این شرایط کسی پشت صف قرار نمی گیرد.

او گفت :« در بانک کشاورزی از اول امسال به بیش از ۱۲۰۰نفر به مبلغ ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج پرداخت شده و اکنون ۶۰۰ نفر در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج بانک کشاوری هستند و هیچ محدودیتی برای پرداخت نداریم.در این طرح ۵۰۰هزار نفر در سطح کشور تسهیلات ازدواج دریافت کنند.»

 جهان نجاتی می گوید که قبل از برجام حداکثر با سه کارگزار در دنیا می توانستیم کار بکنیم اما در حال حاضر با ۲۲ کشور ارتباط داریم و ۱۲۰ بانک با بانک های ما کار می کنند.

وی در ادامه بیان کرد که  بانک کشاورزی استان کرمان اعتباری به میزان یک هزار و ۵۰۰میلیارد ریال برای صادرکنندگان محصولات کشاورزی و فرآوری شده با نرخ سود ۹ درصد و شش ماهه در نظر گرفته که میزان این تسهیلات بدون سقف است.

دبیر شورای هماهنگی بانک های استان کرمان می‌گوید که براساس بند و تبصره ۱۶ قانون بودجه امسال هر کس اصل بدهی اش تا ۴۰ میلیون تومان باشد، با پرداخت بدهی، سود به عهده دولت واگذار و دیرکرد بخشیده می شود البته افرادی که سودها را به اصل وام اضافه کرده باشند، مشمول این طرح نمی شوند.

وی افزود:« تاکنون ۱۶ هزار فقره پرونده از این مسیر تعیین تکلیف و کمک خوبی به بخش کشاورزی و دامپروری استان کرمان شده است. اعتبارات صندوق توسعه ملی برای تمام زیربخش های کشاورزی و غیرکشاورزی به میزان ۵۰هزار میلیارد تومان در سال جاری در کشور گذاشته شده و هر کس برای فعالیت اقتصادی بخواهد می تواند استفاده کند .»

جهان نجاتی گفته همچنین تسهیلات طرح رونق تولید امسال نیز پرداخت می شود و علاوه بر بنگاه های کوچک و متوسط، اصناف و واحدهای مربوط به میراث و گردشگری نیز می توانند استفاده کنند و اولویت با کسانی است که سال قبل نتوانسته اند این تسهیلات را دریافت کنند.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان کرمان در ادامه با اشاره به عملکرد بیمه محصولات کشاورزی اظهار کرد:« در سال جاری ۸۷۰میلیارد ریال در زمینه خسارت محصولات کشاورزی پرداخت کرده ایم و فقط مبلغی مربوط به دام باقی مانده و استان کرمان بیشترین مبلغ غرامت را در کشور دریافت و پرداخت کرده است.خط اعتباری در سال جاری برای مکانیزاسیون کشاورزی به استان آمده که با نرخ ۱۵ درصد، پنج ساله و بدون سقف است.»

جهان نجاتی تصریح کرد: اعتبارات بسیار خوبی در سال جاری در بخش های مختلف وجود دارد و کسانی که بخواهند استفاده کنند، فرصت خوبی است.امسال برای استان کرمان ۱۸۰میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی با سقف ۲۰میلیون تومان، بازپرداخت پنج ساله و نرخ چهاردرصد در نظر گرفته شده که این عدد در راستای ایجاد اشتغال و طرح ضربتی است.

جهان نجاتی در ادامه افزود: با توجه به وسعت و جمعیت استان کرمان، تنها دو و نیم درصد از پول های کشور را داریم که به اندازه سرانه جمعیتی، سهمی از نقدینگی کشور نداریم و از این لحاظ فقیر هستیم. چهار شرکت بزرگ اقتصادی در استان فعال هستند که حساب مالی هیچ کدام از آنها در استان نیست و اگر این پول ها به استان بیاید، که در برنامه ششم توسعه الزام شده، نقدینگی استان از ۲و نیم درصد به ۷/۸درصد می رسد و بعد از تهران بیشترین حجم پول را خواهیم داشت.هیچ دلیل عقلی و منطقی برای نیاوردن این پول ها به استان وجود ندارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=12792

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.