رییس کل دادگستری استان کرمان:


مراجعه به دستگاه قضایی اولویت آخر باشد

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به لزوم توسعه صلح و سازش در جامعه افزود: مراجعه به دستگاه قضایی باید اولویت آخر باشد و مسائل بایستی از طریق صلح و سازش حل و فصل شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه مناطق کویری بسیاری در استان وجود دارد گفت: لازم است احاطه و تسلط اطلاعاتی و عملیاتی لازم بر پهنه کویر را داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی روز چهارشنبه در دیدار امام جمعه، بخشدار، مسئولان محلی و کارکنان قضایی و اداری بخش شهداد از توابع شهرستان کرمان افزود: در این زمینه علاوه بر اقداماتی که در سال‌های گذشته انجام شده، در زمینه استقرار نیروهای انسانی در حاشیه کویر و استفاده از پهپادها برای سیطره اطلاعاتی و عملیاتی برنامه‌های خوبی در دست اقدام است.
وی ادامه داد: اقدامات انجام شده در توسعه پهپادی در کویر، این نوید را می‌دهد که بزودی در استان کرمان و استان‌های دارای کویر، اشراف اطلاعاتی و عملیاتی افزایش یابد و ضریب امنیتی کویر و شهرهای کویری از جمله شهداد تامین می‌شود.

حمیدی افزود: لذا هیچگونه نگرانی وجود ندارد و گردشگران با خیال راحت می توانند از ظرفیت‌های گردشگری استفاده کنند.
رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه بخش شهداد ظرفیت‌های گردشگری بسیار بالایی دارد و در سطح بین‌الملل نیز این شهر به عنوان یک شهر گردشگری شناخته می‌شود، تصریح کرد: برای آنکه مردم این بخش از ظرفیت‌های این حوزه استفاده کنند، باید برای ایجاد و ارتقای امنیت در شهر اقدام شود.
وی با اشاره به اینکه شهداد شهری کویری است و در حاشیه کویر قرار دارد خاطرنشان کرد: این شهر  از امنیت مناسبی برخوردار است، مشکل امنیتی دراین شهر وجود ندارد و مردم نیز احساس امنیت بسیار خوبی دارند.
حمیدی تصریح کرد: جاذبه‌های گردشگری شهداد بیشتر بیرون از شهر و در کویر هستند و با توجه به اینکه این موارد اخیرا بیشتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته اند، مسئولان امنیتی استان نیز نگاه ویژه‌ای به بخش شهداد، اطراف و کویر شهداد دارند تا امنیت موجود آسیب نبیند و بتوانند امنیت این بخش را ارتقا بخشند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه تعامل و همکاری خوبی بین مسئولان در استان کرمان وجود دارد اظهارداشت: باید با فرهنگ‌سازی، زمینه وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی و اختلافات خانوادگی کاهش یابد.
رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه تنها ۳۸ درصد پست‌های اداری در دادگستری شهداد فعال هستند بیان کرد: با جذب کادر اداری در آزمون اخیر بخشی از کمبود کادر اداری در این بخش حل خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در پنج ماه سال جاری ۸۴۶ پرونده به دادگاه بخش شهداد وارد شده و ۸۴۴ پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته است که بر این اساس نرخ رسیدگی به پرونده‌ها در این حوزه قضایی، ۹۹.۷۶ درصد است.
حمیدی بیان کرد: متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در این حوزه قضایی نیز ۶۰ روز است.
وی ضمن اشاره به این مطلب که زمینه ارتکاب جرم باید خشکانده شود گفت: تقویت بنیه های اعتقادی و مذهب، موجب کاهش آسیب‌ها و جلوگیری از تشکیل پرونده‌های قضایی می‌شود.
رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به لزوم توسعه صلح و سازش در جامعه افزود: مراجعه به دستگاه قضایی باید اولویت آخر باشد و مسائل بایستی از طریق صلح و سازش حل و فصل شود.
به گزارش ایرنا امام جمعه شهداد نیز در این نشست گفت: مسئولان قضایی به صورت مستمر در بین مردم هستند و به مشکلات حقوقی و قضایی شهروندان رسیدگی می کنند که این نشانه توجه مدیران قضایی به موضوع تکریم ارباب رجوع است.
وی تصریح کرد: تعامل و همکاری خوب و سازنده ای بین مسئولان قضایی و سایر دستگاه‌ها در شهداد وجود دارد.
حمیدی گفت: باتوجه به اینکه  شهداد بیش از ۱۰۰ سال بخش بوده است، ضرورت دارد این منطقه از بخش به شهرستان ارتقا یابد.

شهداد در شمال شرق مرکز استان کرمان قرار دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=96965
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.