موقعیت خوب منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان برای تاجران افغان

استاندار کرمان: منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان موقعیت خوبی برای تجار افغانستانی است.

استاندار کرمان: منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان موقعیت خوبی برای تجار افغانستانی است، همان‌طور که چینی‌ها از هزاران کیلومتر در شرق آسیا در این منطقه سرمایه‌گذاری می‌کنند، تجار افغانستانی هم در اینجا حضور پیدا کنند که حداقل هموطنان خود را که در این استان هستند، مشغول کار کرده و هم بتوانند، منافعی ببرند.

استاندار کرمان صبح امروز در همایش «توسعه روابط آموزش عالی ایران و افغانستان» در تالار خیام دانشگاه ولیعصر (عج) اظهار داشت:   هم‌اکنون ۳۰۰ هزار نفر افغانستانی در این استان زندگی و حدود ۳۰ هزار دانش‌آموز افغانستانی در مدارس ما تحصیل می‌کنند و فرصت‌های شغلی زیادی در اختیار برادران افغانستانی ما است.

علیرضا رزم حسینی با اشاره به اینکه اگر وضعیت افغانستان روز به روز بهتر شود، ایران می‌تواند، منافع بیشتری از مناسبات اقتصادی و فرهنگی و علمی ببرد، افزود: امیدواریم از این پذیرایی که از افغانستانی‌ها در استان کرمان می‌کنیم در آینده نزدیک ثمراتی نصیب ما شود.
رزم‌حسینی اضافه کرد: در حوزه سلامت و دیگر موارد بر اساس وظیفه انسانی و اسلامی که داریم، خدمات لازم را به ملت افغان ارائه می‌دهیم، همبستگی ملت‌ها به این معنا است که روابط علمی، فرهنگی و اقتصادی را تعمیق داده و موجب دوستی دو ملت شویم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

÷ 1 = 7