نرخ بیکاری زنان در استان ۶ درصد بیشتر متوسط کشوری

فدائی استاندار کرمان با بیان اینکه، استان کرمان به لحاظ بیکاری زنان تحصیل کرده در کشور رتبه 16 را دارد، گفت: 104 پست مدیریتی در استان در اختیار خانم‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر محمدجواد فدائی در ارتباط تصویری با دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و خانم دکتر ابتکار معاون امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری به ارائه گزارشی از مسائل حوزه بانوان و خانواده در استان کرمان پرداخت.

وی عنوان کرد: استان کرمان براساس سرشماری سال 95، سه میلیون و 164 هزار و 718 نفر جمعیت دارد که 48.8 درصد این جمعیت را بانوان تشکیل می‌دهند که 44 درصد در روستاها و 56 درصد در شهر زنذگی می کنند.

دکتر فدائی افزود: مشارکت اقتصادی زنان در استان کرمان 14.9 درصد است که در مقایسه با میانگین کشوری 16.1 درصد، مقداری پایین‌تر است.
استاندار کرمان ادامه داد: متاسفانه نرخ بیکاری زنان در استان کرمان 28 درصد و 6 درصد بیشتر از متوسط کشور است.

وی ابراز داشت: 70 هزار زن سرپرست خانواده در استان زیر پوشش دو نهاد حمایتی کمیته امداد و بهزیستی هستند و متاسفانه همین تعداد هم زنان سرپرست خانوار داریم که به دلیل محدودیت‌های این دو نهاد تحت پوشش قرار نگرفتند و بلاتکلیف هستند.

دکتر فدائی با بیان اینکه، استان کرمان به لحاظ بیکاری زنان تحصیل کرده در کشور رتبه 16 را دارد، گفت: 104 پست مدیریتی در استان کرمان در اختیار خانم‌ها است.

وی اضافه کرد: سه بخشدار خانم در استان کرمان داریم و از 2 هزار و 475 دهیار استان نیز 346 دهیار خانم هستند.

وضعیت سند ارتقای وضعیت زنان در استان 

استاندار کرمان بیان کرد: در بحث سند ارتقای وضعیت زنان با حمایت معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری، فعالیت‌های خوبی در استان کرمان در محورهای آموزش و پژوهش، اشتغال و کارآفرینی، سلامت و بهداشت، ورزش و نشاط و مسائل اجتماعی و فرهنگی شاهد هستیم.

دکتر فدائی از تدوین آیین‌نامه آموزش و مشاوره خانواده در استان و ابلاغ آن به همه فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی یاد کرد و گفت: براساس این آیین‌نامه فعالیت‌های آموزش و مشاوره انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 18 هزار دختر دانش‌آموز پایه دهم استان کرمان در زمینه مهارت‌های زندگی و خانواده آموزش دیده‌اند و 5 هزار نفر از خانم‌های شاغل دستگاه‌های اجرایی نیز در زمینه مهارت‌های زندگی طی دو سال با تفاهمنامه دانشگاه شهد باهنر کرمان تحت آموزش قرار گرفته‌اند.

استاندار کرمان به فعالیت‌های مرتبط با حوزه زنان و خانواده در بخش سلامت و بهداشت اشاره کرد و افزود: سند توسعه سلامت بانوان استان کرمان تدوین شده است.

دکتر فدائی از احداث 15 پارک بانوان در استان کرمان خبر داد و ادامه داد: 6 پارک بانوان نیز در دست احداث است.

وی همچنین به موفقیت‌های بانوان کرمان در بخش ورزش پرداخت و گفت: تیم فوتبال بانوان شهرستان بم هفت دوره پیاپی قهرمان لیگ برتر زنان کشور شده و در مسابقات پاراالمپیک سه خانم مدال‌آور داریم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=54228
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.