نوسازی کامیون های فرسوده استان با کامیون های سه سال ساخت وارداتی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اعلام کرد: نوسازی کامیون های فرسوده استان کرمان با کامیون های سه سال ساخت وارداتی انجام می‌شود.

سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در راستای نوسازی ناوگان باری کشور و استفاده از کلیه ظرفیت‌های قانونی مندرج در قوانین احکام دائمی توسعه در نظر دارد به منظور تسریع در انجام روند نوسازی، از تاریخ سوم خردادماه سال جاری از متقاضیان ورود خودروهای باری سنگین تا سه سال ساخت در آدرس اینترنتی خود (www.rmto.ir) بخش نوسازی و توسعه ناوگان ثبت‌ نام بعمل آورد.

سید علی حاج سیدعلیخانی مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان با اشاره به شرایط کامیون‌های وارداتی افزود: بنا به اعلام سازمان متبوع،کامیون های وارد شده نباید بیش از ۳ سال از زمان ساخت آن‌ها گذشته باشد و از نظر ایمنی، کیفیت و آلایندگی‌های محیط زیست با استانداردهای روز و اجباری که مورد تائید مراجع ذیربط بوده، انطباق داشته و دارای استاندارد e-mark نیز باشند.

مهندس حاج سید علیخانی تصریح کرد: کامیون‌هایی می‌توانند به کشور وارد شوند که ساخت کشورهای اروپایی، ژاپن یا کره جنوبی بوده و در ۵ سال گذشته مدل‌های آن‌ها در کشور تولید و یا به کشور وارد شده باشند. کامیون‌های وارداتی جدید ساخت کشورهای مذکور باید از نظر ایمنی، کیفیت و آلایندگی‌های محیط زیست در زمان ساخت مورد تائید دستگاه‌های ذی‌ربط باشد.

وی با اشاره به این مطلب که اولویت با کامیون‌های دارای ظرفیت (مندرج در کارت مشخصات وسیله نقلیه) ۱۸ تن و بالاتر می‌باشد، افزود: کامیون‌های وارداتی، باید شرایط زیست محیطی، استانداردها و شرایط لازم برای حمل‌ونقل بین‌المللی و ورود به کشورهای اروپایی را دارا باشند.

سید علیخانی خاطرنشان کرد: واردات هر یک دستگاه کامیون منوط به اسقاط حداقل یک دستگاه کامیون که از زمان ساخت آن بیش از ۲۵ سال گذشته باشد و ظرفیت آن نیز می‌تواند حداکثر ۳ تن کمتر از ظرفیت کامیون وارداتی باشد که در این مرحله، ظرفیت کامیون اسقاطی مندرج در کارت مشخصات وسیله نقلیه حداقل ۱۵ تن می‌باشد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان افزود: کامیون مورد اسقاط باید فعال در بخش حمل‌ونقل عمومی و دارای معاینه فنی معتبر در زمان اسقاط (برابر اسناد ثبتی در سامانه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای) باشد به ازای اسقاط کامیون، پس از تایید سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سود بازرگانی کامیون وارداتی ۲۵ درصد توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران کاهش می‌یابد.

وی تاکید کرد: هرگونه اطلاعیه دیگری در خصوص واردات و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی فاقد اعتبار بوده مگر آن که منحصراً در سایت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای درج گردیده باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=49649
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.