گرما و سرمازدگی باعث خسارت ۲هزار میلیاردی به پسته های رفسنجان

احمد انارکی با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به آسیب‌های وارد شده به باغات پسته حوزه انتخابیه خود، پرداخت هر چه سریعتر بیمه پایه کشاورزی را ضروری دانست.

خانه ملت نوشته  انارکی محمدی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با محکومیت اقدام ترامپ برای خروج از برجام خطاب به رئیس جمهور گفته: سرما و گرمازدگی محصولات رفسنجان و انار و شمال استان کرمان خسارت‌های بسیاری برای مردم به دنبال داشته است تا جایی که فقط به کشاورزی حوزه انتخابیه بنده حدود ۲ هزار میلیارد تومان خسارت وارد شده است لذا تقاضای تشکیل ستاد بحران برای رسیدگی به این امر با حضور وزرای مربوطه را دارم.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وام‌های کشاورزی و وام‌های بلاعوض و تسهیلات کم بهره برای کشاورزان این منطقه ضروری است چرا که آنها توان پرداخت کمترین سودها را نیز ندارند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید هر چه زودتر پرداخت بیمه پایه کشاورزان آغاز شود تا شاهد رونق محصولات کشاورزان شهرهای رفسنجان و انار باشیم، از هیئت عالی اقتصادی دولت، وزیر اقتصاد و کمیسیون اقتصادی مجلس به دلیل حضور در حوزه انتخابیه وی و مشاهده مشکلات مردم و کشاورزان از نزدیک قدردانی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 62 = 64