۴۱ درصد پرونده‌های شوراهای حل اختلاف استان کرمان به مصالحه ختم شده است

معاون قضایی رییس کل دادگستری در امور شوراهای حل اختلاف استان کرمان نسبت مصالحه در پرونده‌های قابل صلح و سازش شوراهای حل اختلاف استان در سال گذشته را ۴۱ درصد اعلام کرد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، مهدی تقی زاده امروز ۲۵ اردیبهشت ماه اظهار کرد: در حال حاضر ۳۱۷ شورای حل اختلاف در ۳۲ حوزه قضائی در استان کرمان مشغول فعالیت هستند که از این تعداد ۲۲۸ شورا شهری و۸۹ شورا نیز روستایی است.

وی افزود: شوراهای حل اختلاف استان کرمان در سال گذشته ۹۱ هزار و ۸۶ فقره پرونده را به صورت حکمی رسیدگی کرده اند.

تقی زاده بیان کرد: از مجموع ۱۸۸ هزار و ۶۴ فقره پرونده وارده به شوراهای حل اختلاف استان کرمان در سال گذشته، تعداد ۱۸۸ هزار و ۹۴۶ فقره مختومه شده که نسبت به سال قبل از آن رشد ۱۸ درصدی داشته است.

وی نسبت مصالحه در پرونده‌های قابل صلح و سازش شوراهای حل اختلاف استان در سال گذشته را ۴۱ درصد اعلام کرد و افزود: مجموع پرونده های مصالحه در شوراهای حل اختلاف در سال گذشته، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل۱۶ درصد افزایش داشته است.

تقی زاده از ایجاد سازش توسط شوراهای حل اختلاف استان کرمان در ۵۵ هزار و ۲۹۵ فقره پرونده در سال گذشته خبر داد و گفت: همچنین طی سال گذشته در راستای اجرای طرح میانجی گری، ۱۴ هزار و ۱۴۵ فقره پرونده منجر به صلح و سازش شده و از مراجعات افراد به محاکم و دادسراها جلوگیری به عمل آمده است.

وی افزود: از آرای صادره در شعب شوراهای حل اختلاف استان در سال گذشته تنها ۵۸/۷ درصد مورد اعتراض واقع شده و مابقی بدون اعتراض قطعی شده اند که بیانگر اتقان آرای صادر شده در شعب شوراهای حل اختلاف است.

این مقام قضایی همچنین بیان کرد : بالغ بر ۸۶ درصد از اوراق قضایی در سال ۱۳۹۹ در شوراهای حل اختلاف به صورت الکترونیکی به مخاطبین ابلاغ شده که علاوه بر کاهش زمان رسیدگی باعث تسریع در انجام امور قضایی و صرفه جویی در وقت و هزینه و رضایتمندی مراجعین می شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=70558
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.