۲۰ مورد سقط جنین قانونی در سال ۹۷ در استان کرمان

در سال ۹۷ از تولد ۲۰کودک معلول در استان کرمان جلوگیری شد.

ازدواج‌های فامیلی ،خطراتی را در پی دارد که به نفع ثمره‌های این ازدواج نیست، اگرچه ممکن است، خطر بیماری‌های ژنتیکی همه افراد را تهدید نکند، اما در هر صورت آگاهی پیدا کردن از اتفاق‌های پیش‌بینی شده در آینده شرط عقل است.

یکی از خطراتی که کودک ازدواج های فامیلی را تهدید می‌کند معلولیت است که به گفته مدیرکل بهزیستی استان، در سال ۹۷ از به دنیا آمدن کودکان معلول جلوگیری شده است.

صادق زاده به «کرمان نو» می‌گوید: در سال ۹۷ از ۸۰۰نفری که قصد ازدواج داشتند، ۴۰۰نفر نیازمند آزمایش‌های تخصصی‌تر بودند از این تعداد ۵۰نفر حامل ژن‌های معلولیت بودند.

صادق زاده ادامه داد: در سال گذشته ۲۰ زن باردار که فرزندشان دچار معلولیت بود، سقط جنین داشتند.

این مقام مسئول خطاب به خانواده‌ها تاکید کرد: مردم باید نسبت به سلامت و رفاه اجتماعی خود آگاهی داشته باشند. اگرچه قبل از تولد شدت معلولیت مشخص نیست،  اما نوع بعضی معلولیت ها قابل شناسایی است.

به گزارش ایسنا مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به جمعیت ۱۶۰ هزار نفری معلولین در استان کرمان اعلام کرد: از این تعداد ۵۸ هزار نفر خدمات مستمری و بقیه خدمات حمایتی از بهزیستی دریافت می کنند و افراد دارای معلولیت بنا بر نیاز و نوع معلولیت از کمک هزینه مسکن، اشتغال ، تحصیللات و … استفاده می کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از مدیرکل بهزیستی بم، این شهرستان به نسبت جمعیت استان کرمان رتبه نخست تعداد معلولیت را دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× 9 = 9