۴۰ شی‌ء تاریخی مربوط به هزاره سوم قبل از میلاد تحویل دادستانی رودبارجنوب شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبارجنوب از تحویل ۴۰ قلم شی تاریخی مربوط به هزاره سوم قبل از میلاد به صورت داوطلبانه توسط یکی از اهالی فرهنگ دوست شهرستان رودبارجنوب به دادستانی این شهرستان خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبارجنوب گفت: ۴۰ قلم شی تاریخی مربوط به هزاره سوم قبل از میلاد در راستای حفظ و حراست از حقوق عامه  و به صورت داوطلبانه توسط یکی از اهالی فرهنگ دوست شهرستان رودبارجنوب تحویل دادستانی این شهرستان شده است.

به گزارش کرمان نو به نقل از خبرگزاری میزان، حامد عمرانی در تشریح این خبر افزود: این اشیاء ارزشمند تاریخی از جنس مفرغ بوده که شامل ۱۳ قطعه سوزن مفرغی نوک پهن و ۲۷ قطعه اشیاء ماری شکل هستند که قدمت این اشیاء مربوط  به هزاره سوم قبل از میلاد و دوره شهرنشینی است.

وی با بیان اینکه سابقه تاریخی این آثار مربوط به تمدن شناخته شده کنار صندل جیرفت و مربوط به عصر مفرغ برآورد می شود، اظهارداشت: براساس نظر کارشناسان مربوطه، این اشیاء  کاربردهای آیینی و مذهبی داشته و یا به عنوان اشیاء تدفینی مورد استفاده قرار می گرفته است.

این مقام قضائی در پایان بیان کرد: این اشیاء تاریخی پس از تنظیم صورت جلسه  تحویل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان جیرفت شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=63059
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.