8.7 درصد، نرخ شیوع اعتیاد در استان کرمان در سال 96

عباس صادق‌زاده ظهر  25 تیرماه در دیدار با سرپرست استانداری کرمان گفت: مسایل اجتماعی جامعه ایران به طور کلی با دو شکل عمده مواجه اند که شامل؛ نبود برنامه‌ریزی منسجم علمی و فراگیر است که باید سازمان‌ های مردم نهاد فعال و مسئولیت پذیر با برنامه‌ریزی مناسب در این زمینه ورود پیدا کنند.
وی با تاکید بر لزوم حضور نخبگان در حل مسایل و مشکلات جامعه اجتماعی ایران و کرمان اظهار کرد: ما مقالات و تولیداتی از این قبیل در خصوص مسایل اجتماعی ایران و استان کرمان زیاد داریم اما هیچ یک از تولیدات برای برنامه‌ریزی سلامت اجتماعی عملیاتی نشده است.
مدیر کل بهزیستی استان کرمان بروز برخی ناهنجاری‌ها را ناشی از عدم آگاهی خانواده‌ها دانست و عنوان کرد: آگاهی جامعه می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند.
وی با اشاره به آمار برخی آسیب های اجتماعی در استان کرمان اظهار کرد: طبق آمار سازمان بهزیستی کشور، 24.6 درصد جامعه دارای حداقل یک اختلال می باشند و همچنین افسردگی در کشور 8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. ضمن‌آنکه در سال 95 شیوع اعتیاد در استان کرمان 4.6 درصد رشد بوده که متاسفانه در سال 96 این نرخ رشد به 8.7 درصد رسیده این درحالی است که رشد شیوع اعتیاد در کشور در حدود 10 درصد بوده است.
صادق‌زاده اضافه کرد: شیوع اعتیاد در جوانان و بانوان افزایش یافته است که دلایل آن تاسف انگیز است زیرا بیشتر برای زیبایی به این ماده افیونی گرایش پیدا کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: امروز این هشدار را می دهیم که اگر اقدامات لازم را در راستای کاهش آسیب های اجتماعی صورت نگیرد، شاهد بروز اتفاقات جبران ناپذیری خواهیم بود لذا باید با هم‌افزایی و تولید نسخه‌های اجتماعی بتوانیم این مشکلات را کنترل یا کاهش دهیم.
مدیر کل بهزیستی استان کرمان عنوان کرد: از جمعیت حدود 330 هزار نفر زیر 7 سال استان فقط 7 درصد آن تحت آموزش مهدکودک هستند.
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=18683
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.