اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها در استان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های مقابله با کرونا از شنبه اول آذر ماه در استان کرمان اجرا می‌شود.

محمدصادق بصیری جزئیات طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرهای کشور مصوب چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی و ادارات در استان کرمان را براساس شرایط سه‌گانه هشدار(زرند، نارنجی و قرمز) اعلام کرد.

سخنگوی طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در استان کرمان عنوان کرد: وضعیت شهرستان‌های استان کرمان به سه دسته زرد، نارنجی و قرمز تقسیم شده است و بر این اساس شهرستان‌های بم، جیرفت، راور، رفسنجان، زرند، سیرجان، شهربابک، کرمان و کوهبنان قرمز هستند.

وی افزود: شهرستان‌های انار، بافت، بردسیر و نرماشیر در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های ارزوئیه، رابر، رودبار جنوب، ریگان، عنبرآباد، فاریاب، فهرج، قلعه‌گنج، کهنوج و منوجان در وضعیت زرد قرار دارند.

جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: به منظور کاهش ترددهای شهروندان و کارکنان دولت در شرایط هشدار وضعیت حضور کارکنان و فعالیت ادارات در هر یک از وضعیت‌های اعلامی در شهرستان‌های دارای وضعیت زرد، کارکنان ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با ۱۰۰ درصد ظرفیت در محل کار باید حاضر شوند و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور دو سوم کارکنان انجام می‌گیرد.

جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: در شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی، ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا یک سوم کارکنان خود اقدام نمایند و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور ۵۰ درصد کارکنان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز، دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا ۵۰ درصد کارکنان خود اقدام نمایند، مشروط بر آنکه خللی در ارائه خدمات ضروری به وجود نیاید، اما در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور حداکثر یک سوم کارکنان انجام خواهد شد.

همچنین به گفته دکتر بصیری تمام مراکز آموزشی (آموزشگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و …) در کل استان به طور کامل تعطیل و صرفا کارکنانی که برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تاسیسات و سامانه‌های الکترونیکی ضروری باشند در محل کار حضور می‌یابند.

همچنین آیین‌های فرهنگی، اجتماعی، نماز جمعه، مراسم های آئینی و مذهبی در کل استان تعطیل هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، تعداد شرکت کنندگان در جلسات اداری در وضیعت زرد را حداکثر ۳۰ نفر، وضعیت نارنجی حداکثر ۲۰ نفر و در وضعیت قرمز حداکثر ۱۵ نفر با رعایت شیوه‌نامه‌ها و الزامات ابلاغی از سوی وزارت بهداشت اعلام کرد.

به گفته بصیری در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی و زرد، مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، آموزشگاه‌های خصوصی، حوزه‌های علمیه، نمازهای جمعه، مراسم آیینی و مذهبی به طور کامل تعطیلی می‌باشند.

وی تصریح کرد: در مناطق زرد گروه‌های شغلی چهار، در مناطق نارنجی گروه‌های شغلی سه و چهار و در مناطق قرمز گروه دو، سه و چهار مشاغل، تعطیل هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در خصوص تردد خودروهای شخصی گفت: ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی شهرهای نارنجی به سایر شهرها ممنوع است، همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی ممنوع است و در صورت تخلف جریمه ۵۰۰ هزار تومانی اعمال می‌شود.

وی عنوان کرد: همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز به دیگر شهرهای کشور ممنوع است و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز ممنوع است و در صورت تخلف جریمه یک میلیون تومانی برای خودروهای شخصی متخلف اعمال می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در شهرهای دارای وضعیت قرمز به استثنای مجاز به تایید فرمانداری ممنوع است و در صورت تخلف جریمه ۲۰۰ هزار تومانی اعمال می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=58760
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.