وزیر بهداشت در شورای اداری رفسنجان اعلام کرد


جمعیت رفسنجان رو به کاهش و فاجعه است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علوم پزشکی رفسنجان ۳۰ سال قبل احداث شده و شاخص‌های آن از متوسط کشوری بالاتر است. اما جمعیت رفسنجان رو به کاهش و فاجعه است؛ اگر جمعیت‌مان کم شود هیچ فعالیتی در هیچ حوزه‌ای اعم از کشاورزی و صنعتی نمی توان انجام داد.

به گزارش «کرمان‌نو» به نقل از ایرنا، بهرام عین‌اللهی عصر جمعه در نشست شورای اداری رفسنجان بیان کرد: نخستین ام آر آی کشور در این شهرستان نصب شده است. وی افزود: این دانشگاه دارای ۷۰۰ ظرفیت خوابگاهی، ۴۸۴ تخت فعال بیمارستانی و ۱۴۱ مرکز بهداشتی در سطح شهر و روستا است که این شاخص ها موجب ارتقا سطح سلامت شده و از متوسط کشوری بالاتر است.
عین اللهی بیان کرد: اما جمعیت رفسنجان رو به کاهش و فاجعه است؛ اگر جمعیت‌مان کم شود هیچ فعالیتی در هیچ حوزه‌ای اعم از کشاورزی و صنعتی نمی توان انجام داد. وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری تأکید بر رشد جمعیت دارند لذا تمام مراکز بهداشتی رفسنجان باید مُبلغ افزایش جمعیت باشند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران کشوری است که به خوبی بیماری کرونا را کنترل کرد، ۶ مرکز تولید واکسن در ایران ایجاد کردیم و نه تنها کمبود واکسن نداریم بلکه آماده صادرات واکسن هستیم بنابراین این قدرت ما را نشان می‌دهد.
عین اللهی با بیان اینکه آمادگی داریم با جهش در صنایع دارویی بتوانیم در این زمینه صادرات انجام دهیم اظهار داشت: طرح دارویار موجب شکوفایی صنعت تولید شد.
وی گفت: باید در زمینه مختلف اتاق فکر ایجاد کنیم و روش‌های یکنواخت را تغییر دهیم و نباید ناامید باشیم و با انجام سیاستگذاری‌ها راهکارهای موثر را به کار گیریم تا موفق شویم.
در ادامه رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز گفت: به دنبال جذب بودجه ۲۰ میلیارد تومانی برای راه‌اندازی درمانگاه بستری بیماران سرطانی هستیم و این بودجه اختصاص یافته است و باید جذب شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=95240
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.