مدال نقره پارالمپیک بر گردن وزنه‌بردار کرمانی

منصور پورمیرزایی ملی پوش کرمانی پاراوزنه برداری کشورمان در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم موفق شد مدال نقره رقابت‌های پارالمپیک را از آن خود کند.

به گزارش کرمان نو به نقل از مهر رقابتهای دسته فوق سنگین پاراوزنه برداری توکیو بعدازظهر امروز برگزار شد و منصور پورمیرزایی در حالی که برای رسیدن به مدال طلا رقابت نزدیکی با ورزشکار اردنی داشت در حرکت آخر نتوانست وزنه ۲۴۶ کیلوگرمی را بالای سر ببرد و به مدال نقره دست پیدا کرد.

در این دسته ورزشکارانی از ایران، عراق، مصر، کلمبیا، چین، کره جنوبی، آذربایجان، یونان و اردن حضور داشتند.

در ابتدای این مسابقه چند کلیپ از سیامند رحمان رکوردار جهان و پارالمپیک این دسته پخش شد. رحمان اسفندماه سال ۱۳۹۸ به خاطر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

کادر فنی برای حرکت نخست پورمیرزایی وزنه ۲۳۵ کیلوگرمی را درخواست دادند که دارنده مدال نقره قهرمانی جهان برای مهار آن مشکلی نداشت. وی در ادامه رقابت وزنه ۲۴۱ کیلوگرمی را مهار کرد تا خود را به عنوان مدعی جدی مدال طلای این دسته معرفی کند. پورمیرزایی در حرکت سوم نتوانست وزنه ۲۴۶ کیلوگرم را مهار کند تا مدال طلای این دسته بعد از سال‌های نصیب کاروان ورزشی ایران نشود.

جمیل الشبلی ورزشکار اردنی رقیب پورمیرزایی برای کسب مدال طلا بود که در حرکت نخست وزنه ۲۳۶ کیلوگرمی را مهار کرد. او در حرکت دوم نیز وزنه ۲۴۱ کیلوگرمی را مهار کرد تا رقابت او با ملی پوش ایرانی برای کسب مدال طلا به حرکت پایانی بکشد. وی نیز در حرکت پایانی موفق به مهار وزنه ۲۴۶ کیلوگرمی نشد اما به خاطر اختلاف وزن در جایگاه نخست ایستاد.

منصور پورمیرزایی اهل رفسنجان یکی از چهار ورزشکار کرمانی حاضر در پارالمپیک توکیو است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=75712
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.