مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی کرمان اعلام کرد


پیش‌بینی اختلال در ترددهای جاده‌ای جنوب شرق کشور

رییس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی کرمان گفت: طبق پیش‌بینی‌ها از امروز تا فردا اکثر مناطق استان درگیر وزش باد شدید و گردو خاک خواهند بود و در بعضی از مناطق نیز طوفان شن دور از انتظار نیست که سبب اختلال در ترددهای جاده‌ای به سمت یزد و سیستان و بلوچستان نیز می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، حمیده حبیبی با اشاره به اینکه امروز سرعت وزش باد شدید در شهرستانهای رفسنجان، انار و مس‌سرچشمه بیشتر خواهد بود، افزود: بیشینه سرعت وزش باد برای روز سه‌شنبه در شرق و جنوب شرق استان(فهرج، ریگان و زهکلوت) و جنوب استان کرمان خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اعلام سرعت وزش باد طی امروز با تاکید بر اینکه «اعلام کنونی سرعت وزش باد در استان کرمان اینک فایده‌ای ندارد چون این سرعت تا پایان امروز بیشتر هم خواهد شد»، ادامه داد: احتمال اختلال در تردد خودروها و انواع وسایل نقلیه از امروز تا فردا در مسیرهای ارتباطی استان کرمان به یزد و سیستان و بلوچستان در پی ناپایداری‌های جوی(وزش باد خیلی شدید و گردوخاک) وجود دارد از این‌رو مسافرانی که قصد تردد در این مسیرها دارند احتیاط لازم را داشته باشند.

رییس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی کرمان با اشاره به کاهش دید و کیفیت هوا در اثر بروز پدیده گرد و خاک طی امروز و فردا در استان کرمان تصریح کرد: با توجه به وقوع این پدیده گروه‌های حساس(بیماران قلبی، ریوی و سالمندان) از حضور در فضاهای باز طی روزهای پیش‌بینی شده خودداری کنند.

حبیبی اظهارداشت: فعالان ساخت و ساز و عمران مناطق درگیر طوفان اقدامات پیشگیرانه از قبیل مقاوم‌سازی سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و سازه‌های گلخانه‌ای را در دستور کار قرار دهند.

رییس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی کرمان گفت: کاهش دما طی این هفته در استان کرمان محسوس نیست و نسبت به هفته گذشته گرم‌تر است اما در هفته آینده احتمال کاهش دما در استان وجود دارد.

وی ادامه داد: دمای شهر کرمان نیز امروز در خنک‌ترین ساعت به حداقل ۱۳ درجه و در گرم‌ترین ساعات به ۲۱ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=102620
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.