کارشناس هواشناسی استان خبر داد؛


احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه‌ها در کرمان

کارشناس هواشناسی استان کرمان از فعالیت سامانه بارشی، رعدوبرق، تندبادهای لحظه‌ای، بارش تگرگ، طغیان رودخانه‌های فصلی و جاری‌شدن سیلاب‌ها در استان خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، کارشناس هواشناسی استان کرمان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان کرمان، اظهار داشت: از اواخر وقت روز چهارشنبه منتظر شروع فعالیت یک سامانه بارشی در استان هستیم.

مریم سلاجقه با بیان اینکه این سامانه بارشی تا روز جمعه در استان کرمان فعال است، گفت: تمام مناطق استان تحت‌تأثیر این سامانه قرار دارند؛ اما عمده فعالیت آن در نیمه غربی استان، به‌ویژه شهرهای شمال غرب، غرب و جنوب غربی است.

 کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمان ادامه داد: با فعالیت این سامانه، شاهد ناپایداری‌های جوی به‌صورت افزایش ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش تندبادهای لحظه‌ای و احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد استان خواهیم بود .

 او با بیان اینکه بیشینه بارش‌ها برای روز پنجشنبه در سطح استان پیش‌بینی شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود که همراه با این بارش‌ها وزش باد نسبتاً شدید را هم در سطح استان داشته باشیم.

 سلاجقه از آب‌گرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه‌های فصلی، جاری‌شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها در برخی از مناطق خبر داد و افزود: باتوجه‌به وزش باد در شمال غرب و شرق استان، احتمال خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا نیز محتمل است.

 او با اشاره به اینکه صدور هشدار سطح نارنجی جهت انجام اقدامات پیشگیرانه لازم برای کاهش خسارات احتمالی از جمله برداشت محصولات قابل‌برداشت و انبارداری مناسب آنها است، بیان کرد: باتوجه‌به احتمال بارش تگرگ، به صاحبان سالن‌های پرورشی به‌ویژه گلخانه‌داران توصیه می‌شود از استحکام پوشش گلخانه‌های خود مطمئن شوند.

 کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمان با بیان اینکه بیشترین فعالیت این سامانه در روزهای پنجشنبه و جمعه است، گفت: توصیه می‌شود در این روزها از صعود به ارتفاعات و تردد در مکان‌های پرخطر اکیداً خودداری شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117770
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.