مدیرکل هواشناسی کرمان


بارش‌های امسال کرمان ۵۸.۸ درصد از میانگین سالانه کمتر است

مدیرکل هواشناسی کرمان با بیان اینکه میانگین بارش یک سال آبی کامل در این استان ۱۳۷.۱ میلیمتر است گفت: سال جاری تاکنون ۴۱.۲ درصد از این میزان تامین بارش شده که نشان می‌دهد بارش‌های امسال ۵۸.۸ درصد از میانگین سالانه کمتر است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، محسن عراقی‌زاده افزود: طبق اطلاعات پهنه‌ای، میانگین بارش‌ها از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در استان کرمان ۵۶.۵ میلیمتر بارندگی اتفاق افتاده که در مقایسه با بارش بلندمدت این استان با ۶۸.۳ میلیمتر، کاهش ۱۱.۸ میلیمتری بارندگی را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: بارش سال آبی گذشته در استان کرمان ۸۰.۶ میلی متر ثبت شده که با این شرایط تفاوت بارندگی امسال با سال گذشته کاهش ۲۴.۱ میلیمتری بارندگی را نشان می‌دهد.

مدیرکل هواشناسی کرمان بیان کرد: طبق بررسی‌ها، میانگین بارش شهر کرمان از ابتدای سال آبی جاری ۵۰.۰ میلیمتر بوده که در مقایسه با بلندمدت با ۴۴.۵ میلیمتر، افزایش ۵.۵ میلیمتری بارندگی را در این شهر نشان می‌دهد.
170190237

وی ادامه داد: میانگین بارش شهر کرمان در سال گذشته ۹۹.۱ میلیمتر بوده که در مقایسه با امسال ۴۹.۱ میلیمتر کاهش را نشان می‌دهد.

عراقی‌زاده با اشاره به اینکه شهرستان نرماشیر با ۱۴.۹ میلیمتر بارندگی از ابتدای سال آبی جاری تاکنون کم بارش‌ترین منطقه در استان کرمان بوده است، بیان کرد: شهرستان بافت با ۹۶.۲میلیمتر پربارش ترین منطقه کرمان گزارش شده است.

وی تصریح کرد: منوجان با ۶۷.۶ میلیمتر بارندگی طی سال جاری و ۱۸۴.۸ میلیمتر بارندگی در سال گذشته با کاهش۱۱۷.۳ میلیمتری بارندگی، بیشترین اختلاف بارندگی میان امسال تا سال گذشته را در بین شهرستان‌های استان کرمان دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=101557
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.