کارشناس اداره کل هواشناسی استان خبر داد؛


تداوم بارش‌ها در استان کرمان

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز، افزایش ابر و بارش باران، همراه با رعدوبرق در برخی از مناطق استان کرمان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، مریم سلاجقه با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان، نیمه‌ابری تا تمام‌ابری است، گفت: بارش‌ها طی امروز همچنان در سطح استان کرمان ادامه دارد و از ساعات بعدازظهر به‌تدریج از میزان ناپایداری‌ها کاسته می‌شود.

او افزود: همچنین بارش‌ها با رعدوبرق و تندبادهای لحظه‌ای همراه هستند؛ بنابراین آب‌گرفتگی معابر، جاری‌شدن رودخانه‌های فصلی و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان بیان داشت: در ارتفاعات، بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود؛ بنابراین افراد از صعود به ارتفاعات اکیداً خودداری کنند.

او گفت: همچنین برای امروز وزش باد در سطح استان را شاهد خواهیم بود.

سلاجقه تصریح کرد: فردا از شدت ناپایداری‌ها در استان کرمان کاسته می‌شود و فقط بارش‌های ضعیفی در مناطق جنوب، شمال، مرکز و جنوب غرب استان خواهیم داشت.

او تصریح کرد: برای روز شنبه نیز بارش در ارتفاعات جنوب استان دور از انتظار نیست.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود درباره دمای استان کرمان بیان داست: از لحاظ دمایی تغییراتی چندانی نداریم.

 او بیان داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته در ارزوئیه، بم، انار، رفسنجان، راین، زرند، سیرجان، شهربابک، ماهان، کوهبنان و بافت گزارش بارندگی داشته‌ایم که بافت با ۳۵ میلیمتر و بعداً از آن کوهبنان با ۲۵ میلیمتر بیشترین میزان بارندگی را داشته‌اند.

 سلاجقه تصریح کرد: منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۳۴ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه و لاله‌زار با دمای صفر درجه سانتیگراد، خنک‌ترین منطقه استان کرمان بود.

او حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۸ درجه سانتیگراد اعلام کرد و بیان داشت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۱۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117550
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.