ارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان خبر داد؛


روند افزایشی دما در سطح استان کرمان

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز ۲۹ خرداد در برخی مناطق استان بر سرعت وزش باد افزوده می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، مریم سلاجقه با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان صاف تا کمی ابریست، گفت: از امروز ۲۹ خرداد بر سرعت وزش باد در مناطق شمال، شمال غرب و نیمه شرقی استان افزوده می‌شود؛ لذا این مناطق همراه با گردوخاک، غلظت غبار، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا را به همراه دارند.

او افزود: لذا رانندگان قبل از تردد در محورهای مواصلاتی به سمت یزد، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان تصریح کرد: همچنین دیروز هشدار هواشناسی سطح زرد صادر شد و از لحاظ دمایی نیز روند افزایشی دما را در سطح استان داریم.
سلاجقه گفت: منوجان طی ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین و لاله‌زار با دمای ۱۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مناطق استان کرمان به ثبت رسیده‌اند.
او حداقل دمای امروز ۲۹ خرداد شهر کرمان را ۱۸ درجه سانتیگراد اعلام کرد و بیان داشت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۳۶ درجه سانتیگراد می‌رسد.
سلاجقه گفت: صبح امروز ۲۹ خرداد شهداد و جیرفت با دمای ۳۷ درجه سانتیگراد بعد از تهران گرم‌ترین صبح را در کشور داشتند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=119367
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.