سه شهر جنوبی دمای ۴۷ درجه را تجربه کردند؛


منوجان، قلعه‌گنج و کهنوج گرم‌ترین شهرهای استان شدند

کارشناس هواشناسی استان کرمان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته منوجان، قلعه‌گنج و کهنوج با دمای ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین شهرهای استان بودند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، مریم سلاجقه با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان صاف تا کمی ابری است، گفت: برای امروز در شمال، شمال غرب و جنوب شرق وزش باد نسبتاً شدید به همراه گردوخاک داریم که بر میزان غلظت غبار در این مناطق افزوده می‌شود؛ لذا غبارآلود بودن هوا، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در این مناطق دور از انتظار نیست.

او توصیه کرد: بیماران قلبی، ریوی از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنند و کودکان در فضای باز نباشند.

 سلاجقه افزود: همچنان افزایش ابر را در مناطق غربی. مرکزی و جنوب غربی استان داریم.
او بیان داشت: برای روز شنبه نیز وزش باد نسبتاً شدید در مناطق جنوب شرقی و غربی داریم که در جنوب شرق استان همراه با گردوخاک در شهرهای فهرج، زهکلوت و ریگان دور از انتظار نیست.
سلاجقه گفت: همچنان پایداری هوای گرم را در استان داریم و از روز یکشنبه به‌تدریج از شدت گرما به‌صورت نسبی کاسته می‌شود.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان تصریح کرد: منوجان، کهنوج و قلعه گنج ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۴۷ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین و لاله‌زار با دمای ۱۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مناطق استان کرمان به ثبت رسیده‌اند.
سلاجقه حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۹ درجه سانتیگراد اعلام کرد و بیان داشت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۳۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118916
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.