جولان گردوخاک در کرمان؛


هوای کرمان، رفسنجان، انار و زرند در وضعیت خطرناک

 داده‌های سامانه پایش هوا نشان می‌دهد، امروز (پنجشنبه) به دلیل وجود گردوخاک، وضعیت هوای شهرهای کرمان، رفسنجان، انار و زرند در وضعیت خطرناک قرار گرفته است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، وضعیت هوای شهر کرمان در ایستگاه هوانیروز اینک (لحظه انتشار خبر پیش از ظهر پنجشنبه) با شاخص ۵۰۰ در وضعیت خطرناک قرار گرفته است.

در سامانه پایش کیفی هوای کشور، وضعیت هوای زرند با شاخص ۴۱۱، رفسنجان با شاخص ۳۸۵ و انار با شاخص ۴۶۷ نیز در وضعیت خطرناک قرار گرفته است.

روز گذشته نیز وضعیت هوای شهر رفسنجان در وضعیت خطرناک و شهر کرمان نیز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته بود به‌طوری‌که پرواز زاگرس تهران به کرمان نیز به علت گردوخاک و کاهش شعاع دید نتوانست در مقصد بنشیند و در فرودگاه یزد فرود آمد و پرواز کرمان به تهران هواپیمایی ماهان نیز لغو شد.
در این شرایط توصیه می‌شود گروه‌های پرخطر شامل بیماران قلبی، ریوی، سالمندان، کودکان و بانوان باردار در منزل بمانند.

پیش‌ازاین، روابط‌عمومی اداره کل هواشناسی استان کرمان اعلام کرده بود، امروز وزش باد پدیده غالب جوی در سطح استان کرمان خواهد بود.

طبق اطلاعیه ۳۰ اردیبهشت هواشناسی تا روز جمعه بیشینه سرعت وزش باد در شمال غرب و شرق خواهد بود و خیزش گردوخاک، انتقال ریزگردها، کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت غبار در مناطق مذکور محتمل است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118570
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.