کارشناس هواشناسی استان کرمان؛


کرمان گرم‌تر می‌شود

کارشناس هواشناسی استان کرمان با بیان اینکه روند افزایش دمای کرمان ادامه دارد، گفت: وزش باد، گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، مریم سلاجقه با بیان اینکه گرمای هوا در استان کرمان همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: علاوه بر افزایش دما، افزایش ابر را در سطح استان داریم و این افزایش ابر را برای مناطق مرکز، جنوب غربی و غرب استان پیش‌بینی می‌شود.

 او با اشاره به اینکه برای امروز ۲۰ تیر در این مناطق بارش‌های رگباری دور از انتظار نیست، ادامه داد: علاوه بر این پدیده وزش باد به همراه گردوخاک پدیده دیگری است که در بیشتر مناطق استان کرمان داریم و وزش باد پدیده‌ای است که تا روزهای پایانی هفته در سطح استان شاهد آن هستیم.

 کارشناس مرکز هواشناسی استان کرمان با بیان اینکه شهرهای شمالی، شمال غرب و جنوب شرق استان بیشتر از سایر نقاط استان با این پدیده مواجه هستند، افزود: شهرهای انار، زرند، راور، رفسنجان، فهرج، شهداد، زهکلوت و ریگان از جمله مناطق هستند که گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا را دارند.

 او با اشاره به اینکه منشأ این غبارها، بادهای ۱۲۰ روزه سیستان و ریزش غبار از سمت کویر مرکزی به سمت استان کرمان است، گفت: باتوجه‌به افزایش دما و کاهش کیفیت هوا، توصیه می‌شود که بیماران قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان از انجام فعالیت‌های سنگین و یا تحرک طولانی‌مدت در فضای باز خودداری کنند.

 سلاجقه با بیان اینکه احتمال گرمازدگی در این روزها بیشتر است، گفت: کسانی هم قصد سفر با استان‌های یزد، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و رضوی، به‌ویژه در ساعات بعدازظهر را دارند، حتماً قبل از سفر از وضعیت جاده‌ها مطلع باشند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=119915
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.