دادستان کرمان خبر داد:


تشکیل پرونده ترک فعل برخی مدیران کرمانی در راستای مدیریت منابع آبی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از تشکیل پرونده ای مربوط به ترک فعل برخی مدیران در راستای تامین و مدیریت منابع آبی استان خبر داد و گفت: در این رابطه، توضیحات مقامات وزارت نیرو و تعدادی از مقامات استانی نیز اخذ شده و پرونده در دست رسیدگی قرار دارد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، دادخدا سالاری شامگاه شنبه در شورای راهبردی مدیران ارشد استان کرمان با موضوع منابع آب استان افزود: مشکل اصلی موجود در حوزه آب، مربوط به مدیریت منابع آبی است زیرا در راستای تامین آب، راه های متعددی در دسترس قرار دارد و اگر مدیریت منابع آبی مورد توجه قرار نگیرد، هیچ یک از راه های تامین آب اثرگذاری لازم را به دنبال نخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورهای دارای منابع آبی گسترده نیز به موضوع مدیریت  آب با نگاه ویژه ای می کنند و در بسیاری از موارد شاهد تفکیک کاربری های مختلف آب در این کشورها هستیم تا منابع آبی به خوبی مدیریت شده ومورد استفاده قرار گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با تاکید بر این مطلب که متاسفانه مدیریت مناسبی در حوزه آب در سطح کشور و استان کرمان وجود ندارد، یادآور شد: هدر رفت ۳۰ درصد آب تصفیه شده در استان در مسیرهای انتقال نیز موضوعی است که باید مورد توجه قرار گرفته و رفع شود.
سالاری تصریح کرد: با توجه مناسب به موضوع مدیریت آب، منابع آبی موجود نیز کفایت کرده و جوابگوی نیاز مردم خواهد بود اما اگر مدیریت لازم صورت نگیرد، با انتقال آب نیز مشکل استان حل نخواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=72368
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.