تمدید اعتبار دفاتر بیمه سلامت تا مهر ۱۴۰۰

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: اعتبار دفاتر بیمه سلامت با توجه به استمرار شیوع ویروس کرونا و کاستن از بار مراجعه بیمه شدگان، تا مهر ماه ۱۴۰۰ تمدید شد.

به گزارش کرمان نو، محمد جعفری روز چهارشنبه در تشریح این خبر به رسانه ها با اشاره به شیوع ویروس کرونا در این استان افزود: اعتبار دفاتر بیمه شدگان صندوق های کارکنان دولت، روستاییان، سلامت همگانی و بیماران خاص که دفتر سلامت ایرانیان دارند تا مهرماه سال جاری تمدید شد و نیازی به حضور در دفاتر پیشخوان ندارند.

وی اظهار داشت: بیمه شدگانی که طی ۶ ماه باقی مانده سال جاری اعتبار دفاتر بیمه شان به پایان برسد نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان را ندارند و می توانند با دفاتر بیمه تاریخ اعتبار گذشته به مراکز درمانی مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان تصریح کرد: بیمه شدگانی که تاریخ اعتبار سیستمی آنها از اول فروردین سال جاری به بعد است، اعتبار دفاتر بیمه به صورت خودکار تا ۳۱ شهریور سال جاری در سامانه معتبر است.

وی با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک و کاهش کاربرد دفترچه بیمه و توقف چــاپ نســـخ دفتـــرچه بیمـه از اردیبهشت ماه امسال تصریح کرد: ارائه خدمت در تمامی مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت بصورت الکترونیکی قابل انجام است لذا نیازی به نسخه کاغذی برای دریافت خدمت نیست و برای تمام بیمه شدگان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت کشور صرفا “برگ مشخصات حاوی اطلاعات هویتی بیمه شده و اعتبار بیمه نامه” صادر می شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=68370
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.