وجود قرص در قوطی‌های شیرخشک تکذیب شد

به تازگی خبر وجود قرص در قوطی‌های شیرخشک نوزادان که پیش از این در کیک‌های خوراکی جاسازی شده بود، کاربران شبکه‌های مجازی را درگیر خود کرده است.

ایسنا گزارش داده؛ علی اسدی‌پور معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص موضوع قرص‌های مشکوک در شیر خشک کودکان گفت: این خبر اساسا کذب بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد.

وی در زمینه نوع قرص‌های جاسازی شده در کیک ها نیز اظهار کرد: قرص‌هایی که در کیک‌ها و کلوچه‌ها وجود داشتند اساسا مشکل ساز نیستند و براساس بررسی‌ها این قرص‌ها بیشتر استامینوفن، آنتی‌هیستامین و … بوده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: شهروندان مطمئن باشند به‌زودی عوامل این اقدام را نیروهای اطلاعاتی، انتظامی و امنیتی دستگیرشان می کنند.

وی عنوان کرد: هم اکنون در فرایند تولید و توزیع این نوع مواد غذایی هیچ مشکلی وجود ندارد و فقط یک عده افراد خلافکاری دست به چنین اقدام ناشایستی زده‌اند که بزودی دستگیر و مجازات می شوند.

اسدی‌پور با تاکید برآنکه مردم به‌هیچ وجه نگران نباشند، در ادامه خطاب به مردم گفت: از مکان‌های مجاز و شناخته شده مواد غذایی مورد نیاز خود را تهیه کنید.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=38772

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.