پیش‌بینی هواشناسی استان


وزش باد و گردوخاک در مناطق شرقی و جنوب شرق استان

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز در ساعت بعدازظهر، وزش باد و گردوخاک در مناطق شرقی و جنوب شرق استان کرمان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، فهیمه راستی با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان، صاف تا کمی ابری است، گفت: برای امروز در ساعات بعدازظهر، وزش باد و گردوخاک در مناطق شرق و جنوب شرق استان کرمان پیش‌بینی می‌شود.

 او افزود: وزش باد شدید در این مناطق و غلظت ریزگردها در محورهای مواصلاتی کرمان به سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی، باعث اختلال تردد، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی و غبار بودن این مناطق می‌شود.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان بیان داشت: همچنین در ساعات بعدازظهر در نیمه جنوبی استان کرمان، گاهی افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

 او گفت: تا روز پنج‌شنبه روند افزایشی دما را نیز در استان داریم.

 راستی گفت: میانده جیرفت و کهنوج در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۴۷ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه استان کرمان بوده‌اند و لاله‌زار با دمای ۹ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه استان کرمان به ثبت رسیده است و امروز صبح، لاله‌زار خنک‌ترین نقطه کشور بوده است.

او حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۵ درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۳۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=107927
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.