کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کرمان خبر داد؛


پایداری هوای گرم در استان کرمان

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کرمان با اشاره به تداوم هوای گرم در کرمان، گفت: از هفته آینده نیز شاهد افزایش دما در سطح استان هستیم.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، فهیمه راستی با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان صاف تا کمی ابریست، گفت: طی روزهای آینده در ساعات بعدازظهر ضمن افزایش ابر در ارتفاعات مرکزی، در مناطق جنوبی و غربی استان بارش رگبار پراکنده باران دور از انتظار نیست.

او با بیان اینکه تا اواسط هفته آینده وزش باد و گردوخاک را در سطح استان داریم، افزود: بر سرعت وزش باد در این مناطق افزوده می‌شود و بیشینه سرعت وزش باد در مناطق شمال، نیمه غربی و جنوب شرقی استان بیشتر است؛ لذا کاهش کیفیت هوا، انتقال ریزگرد، خیزش گردوخاک، افزایش غلظت غبار و کاهش دید افقی در این مناطق دور از انتظار نیست.

راستی بیان داشت: همچنین تداوم هوای گرم را در سطح استان شاهد هستیم و از هفته آینده افزایش دما را در سطح استان داریم.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: منوجان طی ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۴۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین و لاله‌زار با دمای ۱۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مناطق استان کرمان به ثبت رسیده‌اند.
راستی حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۲۱ درجه سانتیگراد اعلام کرد و بیان داشت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۳۶ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=119548
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.