معاون فرهنگی اجتماعی معاون اول رئیس جمهور خبر داد؛


هزینه درمان بیماران اوتیسم مشمول نظام بیمه سلامت شد

معاون فرهنگی اجتماعی معاون اول رئیس جمهور از پیگیری برخی درخواست‌های خانواده‌های اوتیسمی و آغاز اجرای رفع برخی از مشکلات آن‌ها خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «حامد ملک‌زاده» معاون فرهنگی اجتماعی معاون اول رئیس‌جمهور اعلام کرد: پس از جلسه خانواده‌های دارای فرزند اوتیسم با محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، تاکنون ۳ جلسه با مدیران انجمن اوتیسم برگزار شده است و ۱۲ مورد از مسائل و مشکلات اصلی آن‌ها شناسایی شد.
او افزود: عمده مشکلات خانواده‌های دارای فرزند اوتیسم به این ۱۲ مورد برمی‌گردد که مسائلی از مشکلات توانبخشی و کمبود تجهیزات گرفته تا حمل و نقل و آگاهی بخشی را شامل می‌شود؛ لذا در حال پیگیری برای کاهش مشکلات آن‌ها در این حوزه‌ها هستیم.
این مقام مسئول تأکید کرد: بررسی این موارد ادامه داشته و تاکنون به نتایج قابل قبولی رسیده‌ایم که به شرح زیر است:
۱. مذاکره با شهرداری تهران و شروع به کار دوباره برای ساخت مرکز جامع اوتیسم پس از یک توقف ۳ ماهه (پیگیری برای رفع کامل مشکل زمین در جریان است)
۲. رفع مشکل ورود جامعه اوتیسم به سامانه گمشدگان نیروی انتظامی
۳. اخذ موافقت و ورود جامعه اوتیسم به نظام جامع بیمه سلامت (از دی ماه تسویه بیمه‌ای انجام خواهد شد)
۴. موافقت دانشگاه علامه طباطبایی برای مهارت‌افزایی مربیان اوتیسم و افزایش تعداد آن‌ها به‌گونه‌ای که تا پایان ۱۴۰۳ مشکلی بابت تعداد و مهارت مربیان در سطح کشور وجود نداشته باشد (دانشگاه‌های دیگر نیز در دستور کار قرار دارند)
به گفته ملک‌زاده، مابقی موارد نیز در حال پیگیری است.
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=111608
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.