معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد


واکسیناسیون ۳۵ درصد جمعیت کرمان| روند مرگ و میر کرونا در کرمان همچنان صعودی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: روند ابتلا به کرونا در استان کرمان نزولی است اما تعداد فوتی ها تا مدتی همچنان بالا خواهد بود.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، دکتر حسین صافی زاده در واکنش به خبر منتشر شده مبنی بر اول شدن استان کرمان در واکسیناسیون اظهار کرد: استان کرمان در واکسیناسیون اول نیست و مطلبی که در این زمینه منتشر شده، جعلی است.

وی در پاسخ به اینکه چرا روز گذشته تعداد فوتی های کرونایی استان کرمان به یکباره جهش پیدا کرده است؟ گفت: متاسفانه روز گذشته ۳۱ نفر در استان کرمان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند، زیرا تعداد بیماران بدحال استان همچنان زیاد هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: روند ابتلا در استان کرمان نزولی است اما تعداد فوتی ها تا مدتی همچنان بالا خواهد بود.

وی از تزریق دوز اول واکسن کرونا در ۳۵ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد و گفت: اول هفته جاری محموله جدید واکسن به استان ارسال شده است.

صافی زاده از باز شدن سامانه واکسیناسیون برای متولدین ۱۳۶۵ به قبل در استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: سامانه ثبت نام تزریق واکسن کرونا Salamat.gov.ir برای افراد ۳۵ سال به بالا باز شده و این افراد می توانند از طریق همین سامانه ثبت نام و نوبت تزریق واکسن دریافت کنند.

وی با تاکید برآنکه هنوز موردی از سویه جدید کرونا در استان کرمان مشاهده نشده، در ادامه درباره استقبال کرمانی ها از واکسن نیز گفت: تاکنون تقریبا استقبال در کرمان خوب بوده و حدود ۱۶ درصد از هر گروه سنی استقبال نکرده اند که امیدواریم آنها نیز به نتیجه تزریق واکسن برسند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=76290
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.