سخنگوی سازمان اورژانس کشور خبر داد:


گرمازدگی بیش از ۱۰ هزار نفر از زائران اربعین

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از گرمازدگی ۱۰ هزار و ۳۲۵ هزار نفر از هموطنان و زائران اربعین خبر داد و گفت: علائم گوارشی، گرمازدگی و سردرد شدید در این افراد مشاهده شدکه توسط همکاران ما در اورژانس درمان شدند.

به گزارش کرمان‌نو مجتبی خالدی اظهار کرد: با وجود پیش‌بینی و توصیه‌های کمیته بهداشت و درمان اربعین، بسیاری از زائران دچار درجات مختلفی از گرمازدگی و سردرد ساده تا بستری در مراکز درمانی شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیشترین گرمازدگی در استان ایلام و در مرز مهران مشاهده شده است، تصریح کرد: به همین منظور سه دستگاه اتوبوس آمبولانس در این مرز مستقر شده و کارهای اورژانسی برای افراد در حدی انجام می‌شود که با سرم درمانی و احیا بتوانند به مسیر خود ادامه دهند.

خالدی با اشاره به اینکه در این فصل بسیار گرم بسیاری از مردم در ساعات اوج گرما حتی از کلاه استفاده نمی‌کنند، افزود: ساعت‌های گرم، پیاده‌روی به عنوان عامل تشدیدکننده گرمازدگی است بنابراین مردم باید در این زمینه نیز برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

وی به مردم توصیه کرد که حتماً در زمان پیاده‌روی به ویژه در اوج گرمای تابستان آب فراوان بنوشند و سفر خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که هنگام غروب به مرز برسند و پیاده‌روی از ساعت ۱۸ به بعد آغاز شود.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: اکنون ترافیک سنگینی از وسایل نقلیه از شهر مهران به سمت پل زائر مشاهده می‌شود که در نقطه صفر مرزی و مرز ممکن است همه افراد دچار مشکل شوند پس بهتر است مردم سفر خود را در این روزها به نحو مطلوبی مدیریت کنند.

وی تاکید کرد: البته همه امکانات بهداشت و درمان و سازمان اورژانس کشور برای ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین در حالت آماده‌باش است تا به این افراد خدمات ارائه شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=96565
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.