کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان خبر داد؛


ادامه بارش‌ها در برخی مناطق استان کرمان

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز بارش باران و وزش باد در برخی مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، مریم سلاجقه با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان صاف تا کمی ابریست، گفت: برای امروز بارش باران در نیمه غربی، ارتفاعات جنوبی و برخی از مناطق شمالی پیش‌بینی می‌شود و امروز از شدت ناپایداری‌ها کاسته می‌شود.
او افزود: همچنین بارش‌ها با رعدوبرق، تندبادهای لحظه‌ای همراه هستند و باتوجه‌به نوع بارش‌های آب‌گرفتگی معابر، جاری‌شدن رودخانه‌های فصلی و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست در مناطق مستعد بارش تگرگ است.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان تصریح کرد: برای امروز نیز در مناطق شمال غرب، جنوب شرق و برخی مناطق جنوب وزش باد نسبتاً شدید را داریم که غلظت غبار در این مناطق دور از انتظار نیست.
سلاجقه گفت: برای روز شنبه افزایش ابر پدیده غالب جوی است.
او عنوان داشت: از دیروز که بارش‌ها در سطح استان شروع شده در سیرجان، شهربابک، ماهان، بافت، رابر و ارزوئیه بارش باران را داشته‌ایم که ارزوئیه با ۱۴ میلی‌متر، شهربابک ۹ و سیرجان ۷ میلی‌متر بارندگی داشته‌اند.

 سلاجقه گفت: منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۳۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین و لاله‌زار با دمای ۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مناطق استان کرمان به ثبت رسیده‌اند.
او حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۲ درجه سانتیگراد اعلام کرد و بیان داشت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۲۳ درجه سانتیگراد می‌رسد.
سلاجقه افزود: لاله‌زار بعد از دیزین و اردبیل سومین ایستگاه سرد کشور ثبت شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117872
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.