کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کرمان خبر داد؛


باران از اواخر چهارنشبه ۱۲ اردیبهشت مهمان استان کرمان

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کرمان گفت: از اواخر وقت امروز، فعالیت سامانه بارشی بیشتر مناطق استان کرمان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، فهیمه راستی با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان، صاف تا کمی ابری است، گفت: از اواخر وقت امروز سامانه بارشی از غرب کشور وارد استان می‌شود و اکثر مناطق استان کرمان را در بر می‌گیرد.

او افزود: این سامانه تا آخر هفته در سطح استان کرمان فعال است.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: با افزایش ابر، شاهد وقوع ناپایداری‌های جوی در سطح استان هستیم که این پدیده با رعدوبرق و تندبادهای لحظه‌ای همراه است.

 راستی با اشاره به اینکه باتوجه‌به نوع بارش‌ها آب‌گرفتگی معابر، جاری‌شدن رودخانه‌های فصلی و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست، تصریح کرد: در مناطق مستعد، احتمال بارش تگرگ وجود دارد.

 او بیان داشت: بیشینه بارش‌ها روز پنج‌شنبه در نیمه غربی، ارتفاعات جنوبی و برخی از مناطق شمالی استان کرمان است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان افزود: طی این مدت بر سرعت وزش باد افزوده می‌شود که مناطق شمال غرب، جنوب شرق و برخی مناطق جنوب، درگیر این پدیده جوی می‌شوند که غلظت غبار در این مناطق دور از انتظار نیست.

 او گفت: برای روز شنبه از شدت ناپایداری‌های جوی کاسته می‌شود.

 راستی بیان کرد: منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۳۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه و لاله‌زار با دمای ۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین منطقه استان کرمان به ثبت رسیده است.

او حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۹ درجه سانتیگراد اعلام کرد و بیان داشت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۲۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117835
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.