کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان خبر داد؛


بارش باران همراه با رعدوبرق در استان کرمان

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز افزایش ابر و بارش باران، همراه با رعدوبرق در برخی از مناطق استان کرمان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو، مریم سلاجقه با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان، نیمه‌ابری تا تمام‌ابری است، گفت از امروز تا پایان هفته، افزایش ابر پدیده غالب جوی است.

 او افزود: شرایط برای وقوع ناپایداری‌های جوی تا عصر پنج‌شنبه فراهم است.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان بیان داشت: بارش‌ها را به‌صورت تندبادهای لحظه‌ای، بیشتر در مناطق شمال و غرب استان خواهیم داشت.

او با اشاره به اینکه بیشینه بارش‌ها برای عصر امروز است، تصریح کرد: این بارش‌ها بیشتر مناطق استان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند.

 سلاجقه گفت: بارش‌ها با رعدوبرق و تندبادهای لحظه‌ای همراه هستند و آب‌گرفتگی معابر، جاری‌شدن رودخانه‌های فصلی و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

او بیان داشت: در ارتفاعات، احتمال بارش تگرگ وجود دارد؛ بنابراین افراد از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

او افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته در ارزوئیه، بم، انار، رفسنجان، راین، زرند، سیرجان، شهربابک، ماهان و بافت گزارش بارندگی داشته‌ایم که زرند با ۲۶ میلیمتر و بعداً آن ماهان و بافت با ۱۰ میلیمتر، بیشترین میزان بارندگی را داشته‌اند.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان تصریح کرد: از عصر پنج‌شنبه، کاهش بارندگی را در سطح استان خواهیم داشت.

او گفت: منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۳۶ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه و لاله‌زار با دمای یک درجه سانتیگراد خنک‌ترین منطقه استان کرمان به ثبت رسیده است.

  سلاجقه حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۰ درجه سانتیگراد اعلام کرد و بیان داشت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۱۹ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117523
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.