اداره کل هواشناسی استان خبر داد؛


ورود سامانه بارشی به استان کرمان

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: از اواخر وقت امروز با فعالیت سامانه بارشی مناطقی از سطح استان را در بر می‌گیرد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، فهیمه راستی با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان صاف تاکمی ابریست، گفت: از اواخر وقت امروز با ورود فعالیت سامانه بارشی در شمال، مرکز و غرب استان بارش خواهیم داشت .
او افزود: همچنین در نیمه جنوبی و مرکزی استان بارش باران باعث طغیانی شدن رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و جاری‌شدن روان آب‌ها و لغزنده شدن جاده‌های کوهستانی و در مناطق سردسیر و ارتفاعات نیز بارش به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

راستی بیان داشت: همچنین برای روز جمعه وزش باد نسبتاً شدید در شمال، شمال غربی و جنوب شرقی استان است که باعث کاهش کیفیت هوا، خیزش گردوخاک و افزایش غلظت غبار و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی می‌شود.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: از اوایل هفته آینده با پایداری هوای سرد در نیمه غربی استان خطر احتمال سرمازدگی به محصولات کشاورزی نیز وجود دارد که کشاورزان دراین‌خصوص تمهیدات لازم را بیندیشند.

 راستی عنوان کرد: منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۲۷ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین و راین، زرند و شهربابک با دمای ۴ درجه سانتیگراد زیر صفر خنک‌ترین مناطق استان کرمان به ثبت رسیده‌اند.
او حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام کرد و بیان داشت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات به ۱۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=114765
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.